Lifestyle

Wszywka alkoholowa jako element terapii alkoholizmu

Walka z chorobą alkoholową nierzadko jest trudna i długotrwała. Niezależnie od obranej strategii terapii, kluczowym elementem jest utrzymanie abstynencji. U zdecydowanej większości uzależnionych osób, całkowita rezygnacja ze spożycia alkoholu jest wyjątkowo ciężka, zwłaszcza w początkowych etapach leczenia. W takim przypadku warto sięgnąć po wszywkę alkoholową, która jest jedną z najskuteczniejszych metod ograniczających spożycie alkoholu. Zastanawiasz się, na czym polega działanie wszywki alkoholowej i gdzie można wykonać zabieg jej implantacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

 

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa?

Warto zaznaczyć, że wszywka alkoholowa nie jest metodą bynajmniej nową. Znajduje ona zastosowanie w medycynie od kilku dekad. Jej popularność jednak drastycznie spadła, głównie z uwagi na szereg mitów i przekłamań krążących wśród opinii publicznej. Warto więc przyjrzeć się bliżej działaniu wszywki alkoholowej.

 

Metoda ta wykorzystuje jałowe tabletki, które wszywa się podpowięziowo, skąd na przestrzeni następnych miesięcy uwalniają one stopniowo do krwiobiegu substancję aktywną, czyli esperal. Lek ten hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej, która jest głównym enzymem uczestniczącym w metabolizmie alkoholu. Gdy enzym ten jest zablokowany, dochodzi do kumulacji we krwi aldehydu octowego – toksycznego metabolitu, który wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów. U osób z wszytym esperalem spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu powoduje pojawienie się takich dolegliwości jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • nadmierna potliwość;
  • uderzenia gorąca;
  • duszność;
  • zawroty i ból głowy;
  • nudności i wymioty;
  • uczucie lęku i niepokoju;
  • skoki ciśnienia tętniczego.

Czy wszywka alkoholowa jest lekiem na chorobę alkoholową?

Mogłoby się wydawać, że wszywka alkoholowa skutecznie zażegnuje problem alkoholowy. Niestety, nic bardziej mylnego. Choć rzeczywiście metoda ta wymusza u uzależnionej osoby abstynencję, nie niweluje źródła problemu. Wszywka alkoholowa zaliczana jest bowiem do metod awersyjnych, co oznacza, że zniechęca do spożycia alkoholu poprzez wytworzenie lęku przed negatywnymi konsekwencjami. Nie oznacza to jednak, że jej implantacja jest zupełnie bezcelowa. Okazuje się, że wszywka może być bardzo skutecznym elementem kompleksowej terapii alkoholizmu.

 

 

Warto jednak pamiętać, że decyzja o wszyciu esperalu powinna w pełni należeć do chorej osoby. Zmuszanie do implantacji może prowadzić do wykształcenia zachować zastępczych, łącznie z sięganiem po narkotyki czy ucieczką w hazard.

Wszywka alkoholowa w Warszawie? To jasne – tylko u KacDoktora!

Rozpoczynasz swoją walkę z chorobą alkoholową? A może ktoś z Twoich bliskich próbuje wyjść z nałogu? Wszywka alkoholowa to doskonały pomysł dla każdego, kto ma problem z utrzymaniem abstynencji i chce zawalczyć z uzależnieniem. W Warszawie wszywaniem esperalu zajmuje się KacDoktor. Dlaczego warto zaufać akurat tej firmie? Przede wszystkim jej pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie walki z nadmiernym spożyciem alkoholu i jego skutkami. Warto także wspomnieć, że w szeregach KacDoktora pracują wyłącznie lekarze i ratownicy medyczni, dzięki czemu zdrowie i bezpieczeństwo  pacjentów jest w najlepszych rękach.

 

KacDoktor wyróżnia się także unikalnym podejściem do komfortu pacjenta. Możesz u nich skorzystać z odtrucia alkoholowego czy implantacji wszywki zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Co więcej, usługa ta jest dostępna przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia!

 

Zwiększ swoje szanse na wygranie z nałogiem! Skorzystaj z działania wszywki alkoholowej i utrzymaj abstynencję nawet przez najbliższy rok!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca