Lifestyle

Co wpływa na to, jak jest się postrzeganym?

Każdy człowiek obraca się w gronie rodziny, znajomych czy współpracowników i co jakiś czas zawiera nowe znajomości. Wszyscy w mniejszym bądź większym stopniu zastanawiają się nad tym, jak są postrzegani przez innych i co mogą zrobić, żeby poprawić wywierane na nich wrażenie. Co tak naprawdę pozostaje w pamięci osoby, którą przed chwilą spotkało się po raz pierwszy i jak wpływa to na jej opinię o Tobie?

Ubranie

 

Twój rozmówca może nie zapamiętać dokładnie fasonu czy koloru noszonych przez Ciebie ubrań, ale ich styl i ogólny charakter na pewno nie przejdą niezauważone. Chociaż ubiór nie jest najważniejszy i nie po nim powinno się oceniać człowieka, chcąc nie chcąc staje się on jego wizytówką. Jak zadbać o to, żeby godnie odgrywał tę rolę?

Przede wszystkim pamiętaj, żeby Twoje ubranie zawsze było czyste i pozbawione mankamentów. Takie niedopatrzenia rzadko zostają zapomniane, a ubrudzone, poplamione albo dziurawe ubranie stanie się powodem przypięcia Ci łatki osoby niechlujnej.

Kolejna ważna kwestia to dopasowanie odzieży do okoliczności. Nie wybieraj się do filharmonii w dresowym komplecie ani na spotkanie w barze w wieczorowej sukience. Odpowiedni dobór ubrania do okazji to szansa na pokazanie klasy i stylu.

 

Uśmiech

 

Szczery, naturalny i piękny uśmiech sprawia, że można być odbieranym jako osoba bardziej atrakcyjna, towarzyska, otwarta na innych i uprzejma. Nie sposób go nie zauważyć – rozjaśnia on całą twarz, zmienia delikatnie kształt oczu i z pewnością dodaje uroku.

Żeby móc cieszyć się pięknym uśmiechem, zęby powinny być przede wszystkim białe i proste. W przypadku wad zgryzu zaleca się jak najszybsze rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Niezależnie od wieku pacjenta daje ono widoczne i trwałe efekty. Co więcej, tradycyjny aparat z metalowymi elementami nie jest dziś już jedynym wyborem. Alternatywą są nakładki ortodontyczne wykonane w całości z przezroczystego materiału.

 

 

Pozbycie się wad zgryzu może pozytywnie odmienić wygląd całej twarzy. Z jednej strony wzmocni to pewność siebie, która również ma ogromny wpływ na to, jak jest się odbieranym przez ludzi. Z drugiej natomiast poprawi estetykę samego uśmiechu. Najbliższą placówkę, w której zamówisz własne nakładki ortodontyczne, znajdziesz przez wyszukiwarkę. Wpisz hasło z nazwą własnej miejscowości jak ortodonta Kraków.

 

Sposób wypowiedzi i słownictwo

 

To, co mówisz i w jaki sposób to robisz, staje się dla innych jednym z najważniejszych kryteriów oceny Twojej osoby. Jako trick na zrobienie dobrego wrażenia często podaje się korzystanie z wyszukanego słownictwa. Szeroki zasób słownictwa rzeczywiście może zostać pozytywnie odebrany, jednak są w tej kwestii pewne granice. Zawsze należy wyrażać się przede wszystkim zrozumiale i nie wpychać do swojej wypowiedzi słów, które są w niej zbędne, ponieważ może to wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

 

 

 

 

Staraj się mówić wyraźnie, robić przerwy w swojej wypowiedzi i modulować ton głosu. Jeśli dodasz do rozmowy trochę entuzjazmu i zadbasz o to, by Twój głos nie był monotonny, łatwiej zainteresujesz rozmówcę poruszanym tematem, a także sprawisz wrażenie osoby, która dobrze wie, o czym mówi.

 

Poczucie humoru

 

Poczucie humoru właściwie zawsze zostaje zauważone i zapamiętane. Świetnie sprawdza się wtedy, gdy rozmowa staje się nudna i brakuje w niej tematów wartych poruszenia. Żarty są również dobre na tak zwane przełamywanie lodów przy pierwszym spotkaniu. Jeśli w takiej sytuacji zażartujesz z samego siebie, dodatkowo pokażesz własny dystans.

Należy jednak pamiętać, że żarty wymagają wyczucia taktu. Nie w każdej sytuacji są one mile widziane i nie każdy żart pasuje do tych samych okoliczności. Uważaj przede wszystkim na niesmaczne dowcipy. Najlepiej odbierane są zwykle żarty sytuacyjne, które pokazują nie tylko poczucie humoru, ale i pewien spryt w odnalezieniu okazji do uśmiechu.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7893 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca