Lifestyle

Bioenergoterapia – działanie na pole energetyczne człowieka

Bioenergoterapia to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, u której podstaw leży holistyczne (całościowe) podejście do organizmu człowieka oraz koncepcja, że leczyć należy nie tyle objawy, co przyczyny. Wszystko jest energią, każda komórka ma energetyczny odpowiednik, a pewne dolegliwości czy choroby, mogą wynikać z zaburzeń przepływu energii w kanałach energetycznych.

Dlatego w centrum uwagi bioenergoterapeuty znajduje się ciało energetyczne, którego prawidłowe funkcjonowanie jest ważne dla zdrowia tak jak układ krążenia, nerwowy czy pokarmowy.

Zabiegi energetyczne

 

Dobre samopoczucie to coś, czego pragnie każdy. Gdy czujemy się dobrze, wszystko układa się pozytywnie i widzimy świat w lepszych kolorach. Człowiek składa się nie tylko z ciała fizycznego i umysłu, bo to niewielka część całej istoty ludzkiej. Nie wszyscy wiedzą i pamiętają o tym na co dzień, że są też istotami energetycznymi (i to aż w 80 proc.). Wszystkie myśli i emocje to energia – do tego wszystko co nas otacza jest przenikająca się energią. Właśnie na tej wiedzy bazuje bioenergoterapia, która stara się oczyszczać i usprawniać przepływy oraz uzupełniać deficyty energetyczne. Problemy w przepływie energii mogą być początkiem choroby. Więcej niż 70 proc. chorób ma swoje źródło w braku równowagi energetycznej w organizmie.

Wysokie wibracje w polu energetycznym

 

Każda istota ma swoje własne pole energetyczne, a gdy jesteśmy w grupie lub w publicznie dostępnym miejscu, energie wszystkich mieszają się i przenikają. Korzystniej jest trafić na mocniejszą energię wysoko wibracyjną, którą emanuje osoba dobra i przyjaźnie nastawiona. Gorzej, gdy w pobliżu pojawi się ktoś wysyłający silniejsze niskie wibracje. Pojawienie się takiej osoby wpływa niekorzystnie na otoczenie.

Jak sprawdzić rodzaj oddziaływanej energii? Popularnym i często stosowanym, także w bioenergoterapii, wskaźnikiem jest wahadełko. To narzędzie, które przyda się każdemu, nawet początkującemu adeptowi czytania z pola energetycznego.

Kiedy przyda się wahadełko?

 

Wahadełko może posłużyć do zbadania miejsca na odpoczynek, sen czy pracę i wybrania takiego, w którym możemy się rozluźnić czy pomedytować, ale nie tylko. Wahadełkowanie duchowe pozwala odczytać odpowiedzi na pytania dotyczące poprawności wyborów, wpływu jakie mają na naszą przyszłość oraz wiele więcej.  Po zabiegach, by wzmocnić efekt bioenergoterapii, warto stosować się do zaleceń i zwrócić uwagę na to jak ważne w powrocie do zdrowi jest kontynuowanie pracy samodzielnie lub poprzez medytację prowadzoną. Jak medytować w domu?

  • Wybierz odpowiednie miejsce do medytacji.
  • Ćwicz oddychanie z podziałem na fazy: oczyszczanie, zasilanie, transformacja.
  • Wybierz praktykę, która odpowiada twoim potrzebom, np. afirmacja, kontemplacja, gotowe medytacje dźwiękowe – gongi.
  • Zacznij od krótszych sesji po 10–15 minut, ale staraj się to robić regularnie.
  • Stopniowo wydłużaj praktykę i wprowadzaj kolejne elementy.

Korzyści płynące z bioenergoterapii

Bioenergoterapeuta w ramach przeprowadzanej terapii oczyszcza struktury energetyczne. Na sesjach z pacjentem usuwa się złogi i zatory w kanałach energetycznych oraz wypełnia braki energii. Zabieg stymuluje energetykę całego organizmu i wprowadza zaburzony, np. chorobą, porządek, doprowadzając do homeostazy, czyli równowagi. Na wyższym stopniu uzdrowiciel duchowy, jest w stanie dodatkowo przywrócić korzystne ustawienia w naszej energetyce i wprowadzić zmiany również w przestrzeni w której . Można powiedzieć, że terapeuta uruchamia wewnętrznego lekarza i zasila energią organy, a także daje wskazówki, jak zapobiegać nawrotom chorób. Wszystko to dzięki umiejętności sterowania życiową energią.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7925 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 marca 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca