Literatura

Nowa poezja

Sto wierszy na początek, a dokładnie trzydzieści jeden przysyła nam [Beata Szulęcka:ludzie:halfmoon]. Można było znacznie lepiej się zaprezentować wybierając tylko kilka lepszych wierszy; do mnie osobiście ilość nie przemawia tak bardzo jak jakość. Z owej trzydziestki wybrałem następujące pozycje: [to, co przysięgłam:teksty:3357], [***:teksty:3371], [***(strzepuję...):teksty:3373] i [*** (jęk krzeseł):teksty:3378].

A [Grzegorz Giedrys:ludzie:giedrys] przysyła swoje wiersze w jednym tomiku: [Wiersze:teksty:3355]. Na dodatek jest to kawałek niezłej poezji w pełni zasługującej na gwiazdkę.

[Świtezianek:ludzie:switezianek] stara się tworzyć poezję rymowaną i rytmiczną, ale czasem ([Ta łza...:teksty:3339]) przesadna rytmika przeradza się w monotonię, lepszy jest ["Nie zdążyłem":teksty:3340]; jako ciekawostkę polecam nierymowany wierszyk ["***":teksty:3341].

Kilka swoich wierszy z całkowicie różnych klimatów przysłał [Bodek:ludzie:bordeaux], trudno napisać coś o wszystkich, każdy trzeba rozpatrywać z osobna. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie (mój wybór to: [Derwisz melancholijny:teksty:3343], [Dziewicze wiano:teksty:3334], [***:teksty3342] oraz [***:teksty:3344]).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca