Literatura

Nowa książka Williama Gibsona

Lada dzień nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukaże się najnowsza książka Williama Gibsona ["Rozpoznawanie Wzorca":http://www.zysk.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=1579]. William Gibson, autor między innymi "Neuromancera" i cyklu opowiadań "Johny Mnemonic", uważany jest za ojca cyberpunka. W najnowszym numerze Esensji można przeczytać [fragment:http://www.esensja.pl/magazyn/2004/05/iso/08_20.html] tej wspaniale zapowiadającej się książki. Polecamy!

Cayce Pollard jest drogą konsultantką ds. marketingu, o wręcz nadzmysłowej intuicji. Realizując londyński kontrakt, otrzymuje tajne zadanie. Ma przebadać intrygujące skrawki wideo, pojawiające się w internecie. Te materiały filmowe zgromadziły wokół siebie całą subkulturę i każdy, kto potrafiłby wzbudzić równą lojalność wobec danej marki, byłby złotą żyłą dla klienta Cayce. Ale kiedy jej wynajęte mieszkania staje się celem włamywaczy, a komputer – hakera, Cayce zdaje sobie sprawę, że wydarzenia przekroczyły jej najśmielsze oczekiwania.

Niemniej jednak jest córką swojego ojca i niebezpieczeństwo zwiększa tylko jej upór. Win Pollard, były ekspert od spraw bezpieczeństwa, prawdopodobnie były pracownik CIA, wziął taksówkę i odjechał w kierunku WTC 11 września rok temu, i został uznany za zmarłego. Win trochę zapoznał Cayce z metodami pracy tajnych służb. Cayce nadal nie może otrząsnąć się po stracie ojca i tyleż ze względu na niego, co z innych przyczyn nie chce porzucić nowego, dziwnego zlecania, które sprawia, że uda się z Londynu do Tokio i do Rosji. Wspierana i zdradzana przez jednakowo nieprawdopodobnych przyjaciół i wrogów podąży śladem tajemniczego filmu do jego twórcy i w trakcie tej wyprawy pozna tajemnice życia i śmierci ojca.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 czerwca 2004


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca