Literatura

15. Międzynarodowy Festiwal Fantastyki (21-24 czerwca)

Organizatorzy 15. Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Niedzicy (21-24 czerwca) podali do publicznej wiadomości nazwiska gości, którzy zaszczycą imprezę. Będzie wśród nich Brian W. Aldiss z Anglii, pierwszoligowa gwiazda, jeden z najsłynniejszych pisarzy SF, Frantisek Novotny z Czech autor dylogii „Walhalla”, ukraiński duet H.L. Oldi oraz Thomas Mielke z Niemiec. Wszyscy potwierdzili chęć przyjazdu, chociaż w przypadku Aldissa wiele zależy od zdrowia pisarza – ma ponad 80 lat.

Z polskich autorów swój przyjazd zapowiedzieli: Andrzej Sapkowski, Jarosław Grzędowicz, Lech Jęczmyk, Maja Lidia Kossakowska, Marek Oramus, Jacek Komuda, to dopiero początek listy.

Z tymi autorami odbędzie się na pewno feta z okazji wydania Wizji Alternatywnych #6, do której to antologii już selekcjonowane są teksty i zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. Wojtek Sedeńko dobiera tę antologię już 17 lat! Będzie co powspominać.

Inne punkty programu, oprócz spotkań, paneli, sesji autografów, polecania książek przez samych pisarzy to: koncert folkowy, przedstawienie teatralne, konkurs strojów, antykwariat, wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Marońskiego i Anity Zofii Siudy, pełna oferta księgarni „Solaris”, przegląd filmowy oraz wręczenie, już po raz trzynasty, nagrody Sfinks 2007.

Wielką atrakcją b ędzie też samo miejsce festiwalu – zamek komturów Zakonu Krzyżackiego w Nidzicy – w jego salach i na dziedzińcach odbywa się większość imprez.

Po zakończeniu festiwalu impreza będzie kontynuowana na minikonwencie Poligon V2 (24-27 czerwca), który jest okazją do biesiadowania, odpoczynku, rozmów o fantastyce i bardziej prywatnego poznania się z wieloma autorami.

Noclegi:

Organizatorzy wynajęli środek rządowy Mierki 35km od Nidzicy. Do dyspozycji uczestników będą wygodne pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, z których większość ma saloniki oprócz sypialń. Ośrodek ma kryty basen, gabinety odnowy, boiska, strzelnice. Między ośrodkiem, a terenem festiwalu będzie kursował specjalny autobus.

Koszt tegorocznego festiwalu:

135 zł wpisowe od osoby (powyżej lat 16) – obejmuje akredytację, autokar festiwalowy, biesiadę nad jeziorem w sobotę, w piątek wyżerkę na grillu, w czwartek kiełbasę na ognisku, programy, znaczki i gadgety; plus 150 zł hotel (3 doby), dla chętnych śniadania full wypas w cenie 11,20 od osoby.

Organizatorzy rezerwują miejsca tylko przez wpłaty. Proszą o wpłacanie 285 zł od osoby (bez śniadań) lub 318,60 (ze śniadaniami) na konto Fundacji z dopiskiem Festiwal Fantastyki - DAROWIZNA. Konto Fundacji „Solaris”: 22 1240 1590 1111 0010 0898 6288


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lutego 2007


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca