Literatura

Wyławianie poetów

Połów 2009

Biuro Literackie i Miejski Ośrodek Kultury w Kołobrzegu zapraszają do udziału w projekcie adresowanym do poetów przed debiutem książkowym.

Finaliści spotkają się na zajęciach warsztatowych w czerwcu 2008 roku w Kołobrzegu, gdzie będą pracować nad debiutanckimi arkuszami. Po premierze wystąpią na festiwalu Port Wrocław 2009. Laureat Połowu otrzyma od Miejskiego Ośrodka Kultury statuetkę Bursztynowego Pióra! Natomiast Biuro zaproponuje mu wydanie debiutanckiej książki.

Laureatami poprzednich edycji zostali Łukasz Jarosz (2006) i Julia Szychowiak (2007). Ich debiutanckie tomy Soma i Po sobie szybko zyskały uznanie krytyki, a pierwszy z nich otrzymał już główne nagrody w "Konkursie Młodych Twórców" Fundacji Kultury oraz w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" na najlepszy poetycki debiut książkowy.

Ukazało się także osiem arkuszy: Afekt Sławomira Elsnera, Rozgrzewka Tomasza Fijałkowskiego, Dobre maniery Kornelii Pieli, Zakłócenie korespondencji Rafała Praszczałka, Antologia hałasu Rafała Skoniecznego, Poprawiny Julii Szychowiak, Różne rodzaje Tomasza Ważnego, Pieśni Muniny Schwartz vel Adabisi Kamila Zająca. Biuro Literackie kontynuuje współprace z tymi autorami, co powinno zaowocować w przyszłości kolejnymi debiutanckimi książkami.

Autorów w tej edycji wybiera Andrzej Sosnowski. Pierwszego poznamy w październiku, kolejnych w odstępach 6-8 tygodniowych. Ich wiersze ukażą się w "Przystani!". Każdej prezentacji towarzyszyć będzie laudacja arbitra oraz rozmowa z "wyłowionym" autorem.

Aby wziąć udział w Połowie, należy przygotować zestaw wierszy - pod wspólnym tytułem - stanowiący arkusz poetycki o objętości 13 stron. Zgłoszenia przyjmowane są od 6 września 2007 do 30 kwietnia 2008 wyłącznie poprzez formularz dostępny na niniejszej stronie.

Każdy z autorów może przesłać tylko jeden zestaw wierszy. Niekompletne lub nie spełniające wyżej wymienionych kryteriów zestawy nie będą brane pod uwagę. Autorów zakwalifikowanych do udziału w projekcie poinformujemy wysyłając list na adres podany w formularzu zgłoszenia.

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2007 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca