Literatura

Otwarcie w Porcie

W środę  23 września "Otwarcie w Porcie", inauguracja nowego sezonu w Biurze Literackim. W księgarni Port Literacki premiera książek Piotra Matywieckiego i Agnieszki Mirahiny, prezentacja arkuszy poetyckich pięciu laureatów tegorocznego "Połowu" oraz pierwsze spotkanie z cyklu Pogotowie Poetyckie. 


Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 prezentacją książki Piotra Matywieckiego "Zdarte okładki. Wiersze z lat 1965-2009", na którą  składa się niemal cały dorobek poetycki Autora z lat 1965-2009: jedenaście książek i kilkaset wierszy na niemal siedmiuset stronach!   


Agnieszka Mirahina, tegoroczna laureatka projektu "Połów", przedstawi utwory z debiutanckiego "Radiowidma". Czy sprawdzi się przepowiednia Jacka Gutorowa, że jest to tom "mocny, soczysty i niełatwy – nie przyciągnie tłumów wielbicieli i wielbicielek, ale będzie miał wiernych czytelników, swoją małą, hermetyczną wspólnotę"? Pierwszą okazją, aby się o tym przekonać, będzie spotkanie z poetką. 


Wystąpienie pięciu autorów arkuszy opublikowanych w ramach tegorocznego "Połowu" – Marcina Biesa, Rafała Gawina, Mateusza Partyki, Bartosza Sadulskiego, Krzysztofa Szeremety – odbędzie się w audiowizualnej oprawie. Sylwetki i twórczość autorów "Atrapizmu", "Przymiarek", "Wieży myśliwych", "Artykułów pochodzenia zwierzęcego" oraz "Długiego dystansu" przybliżą fragmenty programu "Poezjem".  


Wrzesień  to początek nowego sezonu w Biurze Literackim, a zatem i start projektów prowadzonych przez Wydawnictwo. Roman Honet, pełniący w tym sezonie dyżur w biurowej poradni dla piszących, zainauguruje działalność Pogotowia Poetyckiego. Inaczej niż w ubiegłych latach, konsultacje z wybranymi autorami odbędą się w księgarni Port Literacki przed spotkaniem autorskim, o godz. 15.00! 


Do księgarni Port Literacki przy pl. Teatralnym 5 we Wrocławiu zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników dobrej literatury, twórców stawiających pierwsze kroki w pisaniu i oczekujących życzliwej i profesjonalnej porady oraz wszystkich poszukujących inspirujących wydarzeń po przedłużającym się sezonie ogórkowym! 

 


Szczegółowy program imprezy >>>


http://biuroliterackie.pl/imprezy/czytaj.php?co=783

23 września 2009 Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 września 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca