Literatura

Styczniowe „Czytanie w Biurze”

 

Pierwsze "Czytania" z książek "piąte królestwo" Romana Honeta oraz "O rzeczach i ludziach (1991-2010)" Dariusza Sośnickiego z udziałem autorów oraz Michała Larka i Piotra Śliwińskiego, a także premiera filmu "Z Fortu Legnica do Portu Wrocław", podsumowanie debaty "Biurowe książki 2011 roku" oraz wernisaż prac studentów wrocławskiej ASP to główne wydarzenia styczniowej edycji imprezy organizowanej w redakcji Biura Literackiego.

Pierwsze w nowym roku spotkanie towarzyszy trzydniowym "Warsztatom krytycznym". W trakcie ich trwania wykłady wygłosi ośmiu uznanych badaczy literatury, wykładowcy, redaktorzy i twórcy, m.in.: Wojciech Bonowicz, Julia Fiedorczuk, Jacek Gutorow i Adam Poprawa. Do udziału w imprezie zaproszonych zostało trzydziestu najciekawszych młodych krytyków z całej Polski wyłonionych w drodze naboru trwającego przez cały grudzień.

Sobotni wieczór w Biurze Literackim rozpocznie się o 18:30 emisją filmu Jolanty Kowalskiej, zrealizowanym z okazji piętnastolecia festiwalu i dziesięciolecia wydawnictwa. Zaraz po nim zaprezentowane zostaną krótkie etiudy filmowe studentów wrocławskiej ASP biorące udział w konkursie poeZJEM. Wręczone zostaną nagrody dla autorów najciekawszych realizacji, a także twórców najciekawszych projektów oprawy książki "Skaczący myszka" Briana Pattena.

Na godzinę 19:00 zaplanowane zostały premiery książek Romana Honeta i Dariusza Sośnickiego, które rekomendować będą Piotr Śliwiński i Michał Larek. Wyjątkowo bogate w wydarzenia styczniowe "Czytanie w Biurze", które odbywać się będzie w siedzibie wydawnictwa w Przejściu Garncarskim 2, zakończy około 21:00 podsumowanie debaty "Biurowe książki 2010", toczącej się od kilku dni na łamach Przystani! Wstęp wolny.


Więcej informacji o styczniowym "Czytaniu w Biurze"
http://biuroliterackie.pl/imprezy/imprezy.php?site=940

22 stycznia 2011 BL Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca