Literatura

Siódma edycja Połowu

Występ podczas Portu Literackiego Wrocław 2012, publikacja wierszy w almanachu „Połów. Poetyckie debiuty 2011” oraz możliwość pracy z Romanem Honetem, Joanną Mueller i Martą Podgórnik - to wszystko czeka na laureatów siódmej edycji „Połowu”, projektu który „wyławia” najciekawszych w Polsce poetów przed debiutem książkowym. 

 

Niezależnie od tego, czy masz na swoim koncie nagrody w literackich konkursach, czy też  nadal piszesz tylko „do szuflady”, spróbuj swoich sił w „Połowie”.  Przygotuj zestaw trzynastu utworów, opatrz go tytułem i wyślij do 25 września za pośrednictwem formularza na stronie www.biuroliterackie.pl.

 

Autorzy najlepszych zestawów wierszy (od 15 do 24 osób) wezmą udział w specjalnych warsztatach literackich (21-23 października), prowadzonych przez jurorów Romana Honeta, Joannę Mueller i Martę Podgórnik. Po ich zakończeniu 6-9 wybranych poetów zostanie zaproszonych do ostatniej części „Połowu”.

 

Będzie nią zaplanowana na luty przyszłego roku praca nad almanachem „Połów. Poetyckie debiuty 2011”. „Wyłowieni” poeci, wspólnie z trójką redaktorów, przygotują książkę, w której znajdą się ich debiutanckie wiersze. Premiera tomu zaplanowana została na czas  przyszłorocznej, siedemnastej edycji Portu Literackiego.

 

Warto dodać, że jurorzy mają możliwość zaproszenia do udziału w „Połowie” także interesujących autorów zaangażowanych w inne projekty. Pomogą im w tym rekomendacje organizatorów i jurorów konkursów poetyckich z całej Polski. Nikt z obiecujących poetów na pewno nie zostanie pominięty.

 

Efektem poprzednich edycji „Połowu” są m.in. książki Łukasza Jarosza, Julii Szychowiak, Sławomira Elsnera, Agnieszki Mirahiny, Przemysława Witkowskiego i Jakuba Wojciechowskiego oraz 16 arkuszy m.in. Tomasza Fijałkowskiego, Kornelii Pieli, Rafała Praszczałka, Rafała Skoniecznego, Tomasza Ważnego i Kamila Zająca.

 

W pierwszej edycji almanachu „Połów. Poetyckie debiuty 2010”, znalazły się wiersze: Marcina Biesa, Martyny Buliżańskiej, Krzysztofa Dąbrowskiego, Rafała Gawina, Urszuli Kulbackiej, Mariusza Partyki, Bartosza Sadulskiego, Krzysztofa Szeremety, Filipa Wyszyńskiego i Dominika Żyburtowicza.

 

Laureaci „Połowu" szybko odnosili literackie sukcesy. Julia Szychowiak za debiutancką  książkę „Po sobie" z 2007 roku otrzymała Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius, a także nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz nagrodą „Gazety Wyborczej" wARTo.

 

Łukasza Jarosza i Sławomira Elsnera nagrodzono w 2007 i 2009 roku Złotym Środkiem Poezji za debiutanckie tomy „Soma” i „Antypody”. Jarosz otrzymał także nagrodę Fundacji Kultury, a Elsner był nominowany do Nagrody Literackiej Nike oraz do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.

 

Wraz ze startem siódmej już edycji „Połowu” wrocławskie Biuro Literackie, organizator projektu, na swoich stronach internetowych przypomina laureatów poprzednich sześciu, „wyławianych” w poprzednich latach przez Mariusza Grzebalskiego, Jerzego Jarniewicza, Andrzeja Sosnowskiego i Karola Maliszewskiego.  

 

 

Weź udział w Połowie 2011 >>>

http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=560  

 

Poetyckie debiuty w Poezjem.pl >>>

http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/start/1/results/10?start=11&find=po%C5%82%C3%B3w&x=0&y=0&sub=list&pagination=1

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca