Literatura

„Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu”

W czwartek 30 czerwca o godz. 18, zapraszamy do Centrum Kultury NowyWspaniały Świat na spotkanie z okazji premiery książki Jasia Kapeli Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu. Udział wezmą: Kinga Dunin i Jaś Kapela; prowadzenie: Marta Konarzewska. Rozmowie będzie towarzyszyć podwieczorek na trawie.

 

Walka trwa. Cywilizacja śmierci dostaje zadyszki, dzieci nienarodzone sięgają po broń i prawo do obrony własnej. Gdy odmawiasz swojemu chłopakowi Smoleńska, gdzieś na świecie panda pluje nam w twarz. A w Muzeum Powstania Warszawskiego siedmioletnie blond aniołki deklarują, że chciałyby Niemcom podpalić domy. To nie koszmarny sen paranoika, ale codzienna polska rzeczywistość. Ktoś musi powiedzieć dość. I autor również wolałby, żeby to był ktoś inny.

 

Jaś Kapela wściubia nos w nie swoje sprawy, obraża ludzi ze wszech miar przyzwoitych i barwnie obrazuje szeroki wachlarz polskiego buractwa. Lektura niezdrowa, niepożyteczna, frustrująca i ociekająca jadem. Zamiast czytać, lepiej pójdź na spacer. 

 

Od pana Jasia uczyć się mogą największe gwiazdy dziennikarstwa. Moja wątpliwość, czy ktoś przedstawiony jako Jaś powinien używać słowa „dupa”, nie ma tu oczywiście znaczenia. Zwyrodnienie dzisiejszej młodzieży jest zatrważające.

Krzysztof Varga

 

Czytanie felietonów Jasia Kapeli sprawia mi radość porównywalną z lekturą Psychiatryka24.

Wojciech Orliński

 

Żarty to na poziomie poprzedników Jasia Kapeli z KPP. Mocne, żołnierskie, bez cienia polotu.

Tomasz P. Terlikowski   

 

 

 

Jaś Kapela - Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu

Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Warszawa 2011

Liczba stronic: 240

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca