Literatura

Polskie media: prawomyślne, lewomyślne - czy bezmyślne?

We wtorek, 27 września, o godz. 19.00 zapraszamy do księgarni Krytyki Politycznej w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na dyskusję wokół książki Romana Kurkiewicza Lewomyślnie: Polskie media: prawomyślne, lewomyślne - czy bezmyślne? .

 

Często narzekamy na poziom debaty publicznej w Polsce, ale czy wiemy, jak to zmienić? Jakie tematy stały się dyżurne, a jakie są wciąż źle obecne? Czy polskie media prowokują do krytycznego myślenia, czy tylko powielają oczywiste oczywistości? Czy są sojusznikami ruchów społecznych? I czy Polacy lubią, kiedy dziennikarze mają wyraziste poglądy - pod warunkiem, że są to poglądy prawicowe?

 

Punktem wyjścia do dyskusji jest zbiór felietonów Romana Kurkiewicza Lewomyślnie, który ukazał się we wrześniu w Wydawnictwie Krytyki Politycznej. Goście: Draginja Nadażdin (Amnesty International), Piotr Pacewicz ("Gazeta Wyborcza"),  Roman Kurkiewicz. Prowadzenie: Magdalena Błędowska (Krytyka Polityczna).

 

27 września, wtorek, godz. 19.00, księgarnia w CK Nowy Wspaniały Świat 63, Warszawa

 

 

 

O KSIĄŻCE:

Przekrój felietonów Romana Kurkiewicza: AMBITNE. POMYSŁOWE. PRZEKORNE. DOWCIPNE. NIEZALEŻNE.
Daniel Passent 

 

W swoich felietonach Kurkiewicz udowadnia, że nie jest wielbłądem. A udowadniać musi. Bo czy to możliwe, żeby tak utytułowany dziennikarz i błyskotliwy publicysta pisał takie rzeczy? Żeby ktokolwiek w ogóle takie rzeczy pisał? Czyżby chciał powrotu komuny? Gilotyna mu się marzy?

Polska mu się nie podoba. Policję i urzędników poucza. Ze wszystkich się śmieje. Zniesienia analfabetyzmu wśród klasy politycznej i elity biznesowej żąda. A przecież dobrze wiemy, do czego muszą doprowadzić takie rzeczy. I tego nie chcemy. Polska Zjednoczona Platforma Ludowa Sojuszu Lewicy Narodowej i Sprawiedliwości jest temu przeciwna. Rzeczpospolita Wyborcza również. Lewactwu trzeba dać stanowczy odpór.

 

 

O AUTORZE:

Roman Kurkiewicz, felietonista tygodnika „Przekrój”, wykładowca dziennikarstwa w Collegium Civitas oraz UW, autor programu o książkach i czytaniu „Pod tytułem” w Radiu TOK FM w latach 2006 – 2010, dziennikarz prasowy, telewizyjny i radiowy. Wybór jego wcześniejszych felietonów ukazał się w książce pt. Klapsy polskie (2009).  


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca