Literatura

Matt Mayewski

Tytuł: Translator języka kobiet
Gatunek: Powieść z elementem sci fi
Autor: Matt Mayewski
Ilość stron: 1 + 194
publikacja jest wydana w formie elektronicznej (ebook) w opcji self publishingu w serwisie Virtualo.pl
http://virtualo.pl/translator_jezyka_kobiet/powiesc/ebook/c196i100064/

 

STRESZCZENIE:

Czy od serwisów randkowych można się uzależnić? Co się dzieje, kiedy przekroczy się magiczną granicę między szukaniem, żeby znaleźć, a szukaniem dla samego szukania idealnej partnerki? Czy istnieje uniwersalny kod językowy, dzięki któremu można zdobyć kobietę? Milion pytań i jedna odpowiedź, którą każdy znajdzie dla siebie w “Translatorze języka kobiet” .

“Translator ...” to książka pół żartem, pół serio. To historia człowieka, który poznał język kobiet, ale nie potrafił ich zrozumieć. Przeczytaj i dowiedz się, co kobiety mogą zrobić z mężczyzną i co mężczyzna może zrobić kobietom. Poznaj historię, która może być także twoją historą ... a może już w niej jesteś ...?

Jack Kotowski, trzydziestokilkuletni programista, rozstał się właśnie ze swoją dziewczyną. W pracy też mu się nie układa. Nie jest typem macho, ma problemy z asertywnością i nie potrafi rozmawiać z kobietami. Właśnie w nieumiejętności nawiązywania relacji damsko męskich upatruje przyczyny swoich ciagłych problemów. Do czasu ... Najpierw próbuje wraz ze wspólnikami stworzyć niesamowity serwis randkowy, jakiego świat jeszcze nie widział, a później ... wpada na pomysł translatora jezyka kobiet. Jakck, z życiowego fajtałapy zmienia się w supersamca. Zostaje doceniony w pracy, każdego wieczoru umawia się z inną kobietą, może wszystko, dzięki translatorowi. Kiedy wydaje się, że szczęście przeszło z Jackiem na “Ty”, nasz bohater zostaje poddany ciężkiej próbie, od której zależy, czy wróci do poprzedniego życia, zatrzyma to co ma, czy ... wybierze inną drogę ...

 

Tytuł: Kroniki serwisów społecznościowych
Gatunek: Fantasy
Autor: Matt Mayewski
Ilość stron: 1 + 186
publikacja jest wydana w formie elektronicznej (ebook) w opcji self publishingu w serwisie Virtualo.pl
http://virtualo.pl/kroniki_serwisow_spolecznosciowych/i100063/

 

STRESZCZENIE:

“Kroniki serwisów społecznościowych” to zabawna opowieść o e-relacjach i relacjach rywalizacji, lojalności i miłości. Bohaterami książki są spersonifikowani przedstawiciele Fauny - mieszkańcy Stawów Zjednoczonych.

Ekspansja serwisu społecznościowego Paszcze i Dzioby, kierowanego przez Toma Zaskrońca, zagraża dotychczasowemu układowi sił internetowych korporacji. Do walki o wpływy staje Wyszukiwarka Błotna (największa wyszukiwarka), Śmietanka Biznesowa (najw. serwis biznesowy), Owady Space (drugi pod względem wielkości serwis społecznościowy) i Kolektyw Zakupowy (czyli zakupy grupowe). Z kolei spółka Poczta Ślimaków Przydrożnych walczy o przetrwanie na rynku z TechnoŚlimakami Zaroślowymi.

Pmiędzy tryby e-biznesowej wojny wplątany zostaje Frank Żaba, który szuka inwestora dla swojego nowatorskiego projektu internetowego. Zabiega o pomoc u dawnego kolegi, Bena Pająka, obecnego szefa serwisu biznesowego. Frank odegra kluczową rolę w pojedynku internetowych korporacji, a jednocześnie będzie musiał dokonać wyboru między zaborczą businesswoman Madeleine Modliszką, a poznaną w serwisie randkowym Lucy Ważką.

Książka jest lekką satyrą na świat zdominowany przez Internet. Świat, w którym nowe technologie zmieniają wszystko, ... no, może prawie wszystko ... 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 stycznia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca