Literatura

Pomyśl: literatura i zaprojektuj książkową instalację

 

Jesteś kreatywny? Lubisz projektować? Masz ciekawe i niekonwencjonalne pomysły? A przede wszystkim – uwielbiasz książki? Konkurs Pomyśl: literatura jest właśnie dla Ciebie! W związku z 4. edycją Festiwalu Conrada (22-28 października) zachęcamy artystów: wyprowadźmy książki na ulice, wspólnie sprawmy, aby literatura nie kojarzyła się wyłącznie z biblioteką. Czekamy na projekty oryginalnych instalacji inspirowanych książką i możliwych do realizacji w przestrzeni publicznej. Najciekawsze pomysły zaprezentujemy podczas festiwalu na ulicach Krakowa i w festiwalowych księgarniach. Na projekty czekamy do 21 września 2012 r. pod adresem pomysl@conradfestival.pl. Zwycięzców poznamy cztery dni później (25 września). Co ważne: autorzy zwycięskich projektów otrzymają pieniądze na ich realizację.

Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: indoor (instalacja będzie eksponowana w jednej z festiwalowych księgarni) oraz outdoor (instalację będzie można zobaczyć na Rynku Głównym w Krakowie). – Czekamy na świeże i oryginalne pomysły – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Oceniając projekty będziemy premiować: uwzględnienie charakteru i specyfiki miejsca, możliwość interakcji z odbiorcą, interdyscyplinarność oraz innowacyjność. Zależy nam także, aby projekty były mocno związane z tematem przewodnim konkursu. Słowem: Pomyśl: Literatura! 
Do projektu należy dołączyć: portfolio autora, wizualizację projektu w konkretnej przestrzeni, krótki opis merytoryczny i specyfikację techniczną, a także opis realizacji i uzasadnienie wyboru miejsca realizacji projektu.

Spośród wszystkich prac nadesłanych do 21 września, jury złożone z artystów i pisarzy wyłoni dwóch laureatów. Otrzymają oni odpowiednio: 3 tys. złotych (w kategorii: outdoor) i 2 tys. złotych (w kategorii: indoor) na realizację projektów i ich prezentację podczas Festiwalu Conrada.


Zobacz regulamin konkursu.
 

 

 

Żródło: http://www.conradfestival.pl/pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca