Literatura

Nowe oblicze Magdaleny Kozak - ,,Paskuda & Co."

Premiera 17 października 2012 r.

 

 

Wydawnictwo Fabryka Słów prezentuje:

nową powieść uzbrojonej i romantycznej Magdaleny Kozak
 
Paskuda & Company 
 
***
 
Dowcipne i pełne ciepła opowieści o Księżniczce, Strażniku i smoku, którzy – skazani na swoje towarzystwo – muszą odkryć siebie i innych na nowo. 
 
O rodzącej się solidarności, przyjaźni i, oczywiście, miłości.
 

 

 

O książce:

 

Za górami, za lasami, w niedostępnej krainie król srogi córę swą nadobną w brylantowej wieży z kości słoniowej uwięzić kazał. Niezwyciężonego rycerza, o czarnym sercu, dla ochrony przed chmarą zalotników jej przydał i smoka srogiego przy wieży ulokował. Jednak piękny i mężny królewicz niczego się nie uląkł...

 

Tyle można przeczytać w oficjalnych kronikach, ale wiemy przecież kto płaci kronikarzom.

 

Naprawdę było tak:

Król, owszem srogi, córa... o całkiem miłej aparycji, wieża – średni standard niedofinansowanego dewelopera, niezbyt kwalifikowany strażnik, a smok... A smok był faktycznie srogi. I paskudny…

 

Dowcipne i pełne ciepła opowieści o Księżniczce, Strażniku i smoku, którzy – skazani na swoje towarzystwo – muszą odkryć siebie i innych na nowo. O rodzącej się solidarności, przyjaźni i, oczywiście, miłości.

 

 

 

Magdalena Kozak – lekarz, specjalizuje się w medycynie ratunkowej, pracuje w szpitalu wojskowym na oddziale ratunkowym. Pasjonuje się wszelkiego rodzaju militariami. Strzela (instruktor i sędzia strzelectwa sportowego), skacze ze spadochronem (ok. 300 skoków), interesuje się systemami walki (Krav Maga, Combat 56). Jako lekarz spędziła, w ramach VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, pół roku w Afganistanie, gdzie została ranna podczas ostrzału rakietowego. Odznaczona Gwiazdą Afganistanu przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jest po przysiędze – awansowana do stopnia starszego szeregowego podchorążego.

Jej debiutem literackim było opowiadanie „Nuda”, które ukazało się w sieciowym magazynie „Fahrenheit”, którego jest redaktorką. Publikowała także na łamach „Nowej Fantastyki”, „Science Fiction” oraz „Esensji”. Jej debiutem książkowym była powieść „Nocarz” (w 2009 r. zespół Closterkeller zainspirowany tą opowieścią napisał piosenkę o tym samym tytule), która doczekała się kontynuacji w tomach „Renegat” i „Nikt”. Wszystkie trzy powieści były nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla (odpowiednio w 2006, 2007 i 2008).
 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca