Literatura

No Easy Day

 

MARK OWEN
NO EASY DAY. 
The Firsthand Account Of The Mission That Killed Osama Bin Laden.

Niełatwy dzień. Świadectwo członka misji, w której zginął Osama bin Laden (tytuł roboczy)

 

Książka ukaże się pod koniec roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.
http://www.wydawnictwoliterackie.pl/aktualnosci/776/No-Easy-Day-w-Wydawnictwie-Literackim/

 

WYDAWNICZA SENSACJA W PRZEDDZIEŃ WYBORÓW PREZYDENCKICH USA!

NAKŁAD W USA ZWIĘKSZONO DO MILIONA EGZEMPLARZY!

ATAK NA KRYJÓWKĘ BEN LADENA - RELACJA Z PIERWSZEJ RĘKI

PO RAZ PIERWSZY – CAŁA, KONTROWERSYJNA PRAWDA O ATAKU

 

 

Po raz pierwszy w historii: opowieść o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowiZasadzka i unieszkodliwienie Osamy Ben Ladena opowiedziane z pierwszej ręki przez komandosa, który brał udział w przedsięwzięciu.

 

2 maja 2011 ok. godz 1:00 czasu lokalnego wojska amerykańskie zabiły Osamę Ben Ladena po 40-minutowej wymianie ognia w jego rezydencji w miejscowości Abbottabad około 60 km na północny wschód od Islamabadu. Założyciel i lider Al-Kaidy został zabity przez amerykańskich komandosów z Navy SEALs. Zlecenie zabicia terrorysty nr 1. na świecie wydał prezydent USA Barack Obama, który jako pierwszy podał informację o zabiciu terrorysty do opinii publicznej. Operacji 24 komandosów sił specjalnych Navy Seals Team Six ST6 nadano kryptonim „Trójząb Neptuna”. Ale jak to wyglądało naprawdę?

 

Niebezpieczne ulice Iraku, heroiczna akcja ratunkowa kapitana Richarda Phillipsa na Oceanie Indyjskim, dzikie górskie szczyty Afganistanu, trzecie piętro tajnej rezydenci Ben Ladena – to wszystko (i wiele więcej) opisuje w swojej książce komandos elitarnego oddziału SEAL Team Six.

Mark Owen (pseudonim) brał udział w najbardziej ryzykownych misjach wojskowych w historii, w tym w wielu akcjach, o których nikt nigdy jeszcze nie usłyszał.

W tej książce czytelnik – u boku Owena i wybranej garstki najbardziej zaufanych i najlepiej wyszkolonych komandosów – prześledzi Operację „Trójząb Neptuna” od samych początków: mordercze i wyczerpujące treningi, wyprawa na akcję, katastrofa helikoptera, która mogła zaprzepaścić wszystkie wysiłki, aż po ogłoszenie przez radio śmierci Ben Ladena –dokładna, emocjonująca relacja, krok po kroku, bez owijania w bawełnę, bez ukrywania prawdy.

 

Ale to jeszcze nie wszystko! Owen opowiada także o kulisach amerykańskiej wojny z terroryzmem i dokładnie opisuje selekcję oraz szkolenia członków zespołu SEAL’s. To historia o tym, jak młodzi ludzie kształceni są na niemalże super-jednostki, herosów, którzy muszą pokonać wszystkie swoje lęki i słabości, by móc podjąć się najbardziej niebezpiecznych zadań. Przeczytamy o misjach, o których nie pisali nawet dziennikarze, niemalże na własnej skórze przekonamy się, jak to jest być komandosem Navy SEAL, jakiego ekwipunku się używa, jak wydarzenia z pamiętnego 11 września wpłynęły na służby specjalne USA, ale przede wszystkim o tym, jak hartuje się serca współczesnych wojowników.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca