Literatura

Wydanie kolekcjonerskie listów Johna Lennona tylko w salonach Empik

 

Nie lada gratka dla polskich fanów Johna Lennona! Już od 24 października 2012 we wszystkich salonach sieci Empik będzie dostępne limitowane wydanie książki „John Lennon. Listy”, wzbogacone o film DVD oraz kolekcjonerskie dodatki.

 

W ramach tej wyjątkowej edycji książka „John  Lennon. Listy” zyska nie tylko nową okładkę, większy format i opakowanie w postaci eleganckiego pudełka – do rąk czytelników i fanów legendarnego muzyka  trafią również film „Ameryka kontra John Lennon”, koszulka z podobizną Johna  Lennona oraz przypinki z jego przesłaniem. Wydanie kolekcjonerskie będzie dostępne wyłącznie w salonach Empik.

 

 

 

O książce „John Lennon. Listy”:

Życie legendarnego muzyka i kompozytora opowiedziane w jego listach, po raz pierwszy zebranych w jednej książce. Zbiór zawiera niemal trzysta listów i pocztówek, opatrzonych komentarzem Huntera Daviesa, autora oficjalnej biografii Beatlesów. 
Słowa były dla Johna Lennona równie ważne jak muzyka. Listy, notatki, pocztówki pisał przez całe życie. Do przyjaciół, rodziny, kochanek, do fanów; do gazet, organizacji, instytucji. Jego listy bywają zabawne, pouczające, zaangażowane, mądre, liryczne; zawsze są niezwykle szczere i poruszające. Listy Lennona były jak dotąd otoczone tajemnicą. Wiele z nich sprzedano prywatnym kolekcjonerom na aukcjach. Hunter Davies wykonał pracę iście detektywistyczną, dzięki czemu możemy na nowo poznać Johna Lennona nie tylko jako genialnego muzyka, ale również jako człowieka.

John Lennon to w równym stopniu kompozytor takich pokoleniowych hymnów jak „All You Need Is Love” czy „Imagine”, jak literat, poeta i rysownik. Opowiadania pisał już od czasów szkolnych, a w okresie beatlesowskiego szaleństwa wydał dwie książki surrealistycznych historyjek i wierszy, które sam ilustrował. Teksty piosenek też nasycone były często autorską, rockową poezją. Ostatnim brakującym ogniwem w jego bibliografii było to, co najbardziej ulotne – listy. Też ilustrowane, też zachwycające myślowym skrótem, surrealizmem i humorem. Zebrane w tej książce pokazują go często od strony bardzo prywatnej i osobistej. To Lennon – autor w najczystszej postaci. Pozycja obowiązkowa.

Piotr Metz

O filmie „Ameryka kontra John Lennon”

Pasjonująca opowieść o artyście, który poświęcił się walce przeciwko wojnie w Wietnamie, stając się ikoną i adwokatem pokoju na świecie oraz praw człowieka. Film zawiera niepublikowane wcześniej materiały dotyczące Johna Lennona, jego muzykę, osobiste wspomnienia Yoko Ono, komentarze i opinie osób z nimi związanych. Dokumentuje też sytuację panującą wówczas w Stanach Zjednoczonych i atmosferę tamtych lat.

Ze wszystkich filmów, jakie powstały na temat Johna, ten jest jedynym, który by pokochał.

Yoko Ono
 

Premiera: 24 października 2012


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca