Literatura

Kolacje Literackie serwują: Szczepan Twardoch

Kolacje Literackie nie ustają w poszukiwaniu dobrej polskiej literatury, mimo że bywają to poszukiwania bolesne. Tym razem zapraszamy do lektury opowiadań Szczepana Twardocha, jak się okazało, laureata tegorocznego Paszportu Polityki.

Zachęcamy do lektury i stawienia się w Tarabuku. Przeczytamy opowiadania z dobrze przyjętego tomu „Tak jest dobrze". 

O teksty do lektury można prosić, zostawiając prośbę na ścianie wydarzenia wraz z adresem e-mail lub przesyłając wiadomość na adres kolacjeliterackie@gmail.com (teksty wyślemy w okolicach piątku) 

 

 

Kolacje Literackie to warszawski klub czytelniczy. Spotykamy się co dwa tygodnie i rozmawiamy o książkach. To znaczy o tekstach. O autorach. I o wszystkim co nam przyszło do głowy przy okazji. Wybieramy autorów w miarę współczesnych. Jak dotychczas byli to między innymi Hemingway, Mrożek, Georges Perec, Truman Capote, Janusz Głowacki, Jane Bowles, Ionesco. Lubimy też antologie: opowiadania amerykańskie, słowackie, niemieckie, afrykańskie. Jesteśmy otwarci na propozycje uczestników. Prowadzą Anna Roszman & Maciej Marcisz.

 

http://kolacjeliterackie.blogspot.com

 

 

O Kolacjach

 
 
Czym są Kolacje? 
 
Kolacje Literackie to warszawski klub czytelniczy. Spotykamy się co dwa  tygodnie i rozmawiamy o książkach. To znaczy o tekstach. O autorach. I o wszystkim co nam przyszło do głowy przy okazji. Wybieramy autorów w miarę współczesnych. Jak dotychczas byli to między innymi Ernest Hemingway, Sławomir Mrożek, Georges Perec, Truman Capote, Janusz Głowacki, Jane Bowles. Lubimy też antologie: opowiadania amerykańskie, słowackie, niemieckie. Jesteśmy otwarci na propozycje uczestników. 
 
Po co są?
 
Rzadko zdarza się, że czytamy te same teksty w tym samym czasie. Na Kolacjach wymieniamy doświadczenia świeżo po lekturze, kiedy wspomnienia są żywe, a sądy niezastygłe. Jesteśmy otwarci na wszystkie interpretacje i komentarze. Lubimy spontaniczny odbiór. A poza tym wierzymy i widzimy, że literatura łączy ludzi. Serio!  
 
Jak, gdzie, kiedy? 
 
Spotykamy się w księgarniokawiarni Tarabuk, która mieści się przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie. O najbliższych spotkaniach i proponowanych autorach informujemy na stronie głównej. Kilka dni przed spotkaniem można poprosić o teksty, przesyłamy je drogą elektroniczną. Wybieramy krótkie formy: opowiadania i eseje. A tak w ogóle to uczestnicy spotkań mają 12% zniżki na książki w Tarabuku. 
 
Kto? 
 
Kolacje Literackie organizujemy my, czyli Anna Roszman i Maciej Marcisz, rocznik 88. Wspiera nas dr Joanna Frużyńska z Uniwersytetu Warszawskiego. Na Kolacje zapraszamy wszystkich, którzy potrafią czytać. 

 

21 stycznia 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca