Literatura

„Książki. Magazyn do czytania” z nowymi rubrykami

Już we wtorek 26 lutego na rynku ukazał się kolejny numer pisma „Książki. Magazyn do czytania” z dwoma nowymi rubrykami „Książeczki” oraz „Teatry”. Magazyn będzie dostępny w wersji cyfrowej na iPada, iPhona oraz w serwisie Publio.pl.   
 
„Książeczki” –  to nowa rubryka poświęcona publikacjom dla dzieci, czytelnicy znajdą w niej bajkę Magdaleny Tulli oraz nowy wiersz Jarosława Mikołajewskiego. W nowym dziale „Teatry” Dorota Wodecka rozmawia z Hanną Krall, której reportaże są inspiracją teatru Krzysztofa Warlikowskiego, o tym jak, wyglądają kulisy jej pracy. 
 
W numerze czytelnicy znajdą też m.in. ekskluzywny wywiad z Jeffreyem Eugenidesem - drugim po Jonathanie Franzenie sprawcą odrodzenia wielkiej powieści, autorem pierwszego wielkiego „tołstojowskiego” romansu XX wieku pt. „Intryga małżeńska”. Zadie Smith, wybitna brytyjska pisarka, przedstawi esej o sztuce radowania się i o tym, dlaczego radość trzeba sobie dawkować. Zestawione zostaną także fragmenty najnowszych powieści Eustachego Rylskiego i Jerzego Pilcha.
Ukazaniu się nowego numeru „Książek. Magazynu do czytania” towarzyszyć będzie kolejna odsłona akcji „Czytamy w Polsce”, a w niej:  Bestsellery 2012, czyli raport o tym, co czytają Polacy. 
 
Magazyn będzie promowany w prasie („Metro”, „Gazeta Wyborcza” i jej dodatki), w kinach (sieć kin Helios, Cinema City), oraz w internecie. 
 
Cena magazynu  wynosi - 9,99 zł. 
 
„Książki. Magazyn do czytania” będzie dostępny na iPhonach i iPadach. Zakupione wydanie można czytać w jednej cenie na obu urządzeniach. Koszt wydania to 1,79 euro, roczna prenumerata wynosi 5,49 euro. Magazyn będzie także do pobrania w formacie ePub lub MOBI na stronie Publio.pl. Cena egzemplarza to 6,99 zł, zaś koszt prenumeraty rocznej to 24,99 zł. Wydania cyfrowe zostały przygotowana przez cyfrowy dział wydawniczy „Gazety Wyborczej”. 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca