Literatura

Wydawnictwo Literackie głównym partnerem literackim Big Book Festivalu

22 i 23 czerwca w Warszawie odbędzie się Big Book Festival. Z radością informujemy, że Wydawnictwo Literackie jest głównym partnerem literackim tego wydarzenia.

 

Spośród pisarzy związanych z WL zaproszenie na festiwal przyjęli Sławomir Mrożek, Dorota Masłowska, Jacek Dukaj, Szczepan Twardoch, Łukasz Orbitowski, Ludwika Włodek, Kazimierz Orłoś i Janusz Leon Wiśniewski. Odbędą się także spotkania internetowe, tzw. hangouty, z dwiema znakomitymi pisarkami: Elif Shafak i Åsą Larsson.

 

Big Book Festival to dwudniowy festiwal czytania – przed nami kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń odbywających się w kilkunastu częściach miasta oraz przestrzeni wirtualnej. 22 i 23 czerwca Warszawa będzie miastem czytelników, a książka, literatura i związane z nimi aktywności artystyczne będą wyraźnie obecne w przestrzeni publicznej. Uczestnicy będą mogli spotkać się z pisarzami podczas realnych i wirtualnych spotkań autorskich oraz paneli dyskusyjnych. Organizatorzy zaplanowali też wymianę książek, akcje fotograficzne, projekcje filmów i warsztaty.

 

Oto wybór najważniejszych wydarzeń Big Book Festivalu z udziałem autorów Wydawnictwa Literackiego:

Janusz Leon Wiśniewski pojawi się w Centrum Festiwalowym przy Marszałkowskiej 9/15 w sobotę 22.06 o 14:00, by wziąć udział w dwuczęściowej dyskusji „Wojna płci”. O tej samej porze w Faktycznym Domu Kultury (Gałczyńskiego 12) Ludwika Włodek będzie dyskutować o Jarosławie Iwaszkiewiczu, a Łukasz Orbitowski poprowadzi w Kordegardzie (Krakowskie Przedmieście 15/17) warsztaty intertekstualne „Między słowami”.

 

Kino Iluzjon (Narbutta 50a) będzie miejscem, w którym nasi liczni autorzy pojawią się trzykrotnie. W sobotę o 16:00 pierwszy festiwalowy hangout -Åsa Larsson zaprosi (przy pomocy szybkiego łącza) czytelników do swojego domu pod Sztokholmem. W niedzielę o 13:00 ciekawie zapowiada się debata „Polskie widma” z udziałem Kazimierza Orłosia, Tomasza Łubieńskiego, Doroty Masłowskiej, Szczepana Twardocha, Łukasza Orbitowskiego i Marii Peszek. O 17:00 połączymy się z Elif Shafak – hangout z turecką autorką poprowadzi Michał Nogaś. Na pewno pojawią się pytania o ostatnie wydarzenia w Stambule.

 

Centralnym wydarzeniem Big Book Festivalu będzie z pewnością „Mrożek na językach”, czyli sobotni maraton czytania dzieł Mrożka, który potrwa od 18:00 do 24:00. W poczekalni Dworca Centralnego pojawią się wyjątkowi lektorzy, m.in.: Dorota MasłowskaMagdalena Cielecka, Piotr Adamczyk, Jarosław Kuźniar, Maria Pakulnis, Dorota Wellman i Bogusław Linda. Sześciogodzinną sesję czytania rozpocznie sam autor, Sławomir Mrożek.

 

Miłośnicy fantastyki wybiorą jednak z pewnością futurystyczne spotkanie „Komunikacja przyszłości” z udziałem Jacka Dukaja, które odbędzie się w sobotę o 19:00 w planetarium Centrum Nauki Kopernik.

To tylko kilka spośród kilkudziesięciu wydarzeń przygotowanych z okazji pierwszej edycji Big Book Festivalu. Pełny program, listę festiwalowych gości i miejsc można znaleźć na stronie www.bigbookfestival.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca