Literatura

Medytacja dzień po dniu – 25 lekcji uważnego życia

Uważność w życiu może nam przynieść niezwykłe korzyści. Być uważnym zakłada być skupionym na chwili obecnej, nie martwić się o to co będzie ani zwracać uwagi na to co już minęło. W świecie zdominowanym przez szybkość, w którym człowiek żyje pod presją czasu, odruchowo i nieraz bezrefleksyjnie się jej poddając, prędzej czy później zaczyna odczuwać naturalną potrzebę, by zwolnić, i zaczyna poszukiwać sposobu, by żyć w większej harmonii z sobą i światem. Medytacja uważności jest doskonałą odpowiedzią na te poszukiwania.

 

Medytacja nie jest czynnością dla wybranych. Wbrew powszechnym przekonaniom, medytować to nie oznacza oddzielić się od świata lecz zbliżać się do niego w taki sposób, który pozwala lepiej go zrozumieć, kochać i zmienić.

 

Książka łączy w sobie urodę pięknego albumu z reprodukcjami arcydzieł malarstwa i użyteczność podręcznika. Do Medytacji dzień po dniu dołączona jest płyta CD z medytacjami różnego stopnia komplikacji prowadzonymi przez Małgorzatę Braunek. Oglądając piękne i znaczące obrazy, rozumiejąc teksty, wykonując zaproponowane ćwiczenia i zanurzając się w słowach czytanych czytelnik uświadomi sobie, że łatwo jest zmienić swoje życie i cieszyć się chwilą obecną.

 

Christophe Andre jest lekarzem psychiatrą i terapeutą w paryskim szpitalu Sainte Anne. Andre medytuje od wielu lat i aktywnie korzysta z techniki mindfulness ze swoimi pacjentami po to, by uwolnić ich od bólu. Nakładem Wydawnictwa Czarna Owca w 2012 r. ukazała się książka Niedoskonali, wolni, szczęśliwi. O sztuce dobrego życia.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca