Literatura

Sławomir Gołaszewski, Pablopavo, Diego i DJ Krzak /// Book it! kilka zdań o muzyce

Book it! kilka zdań o muzyce
spotkanie ze Sławomirem Gołaszewskim oraz muzykami Zjednoczenie Soundsystem - Pablopavo, Diego i DJ Krzakiem

Po rozmowie na temat historii i kondycji polskiego reggae set DJ’ski.

 

Kiedy: 19 grudnia – czwartek, godz. 19:00
Gdzie: Restauracja Trybunalska, ul. Rynek 4
wstęp wolny

 

Tuż przed świętami, 19 grudnia, odbędzie się ostatnia w 2013 roku odsłona cyklu Book it! kilka zdań o muzyce. Tym razem będzie to wyjątkowa okazja do spotkania i rozmowy w szerokim gronie ekspertów oraz entuzjastów muzyki reggae. Książka, wokół której zogniskujemy nasze spotkanie, to legendarna „Reggae Rastafari” autorstwa Sławka Gołaszewskiego. Ta znakomita pozycja wydana została po raz pierwszy ponad 20 lat temu, w 2012 roku  doczekała się zaś reedycji oraz uzupełnienia o specjalny audiobook oraz swoistą drugą część, czyli równie ciekawy „Dapspolski Regementaż”. Na spotkaniu nie zabraknie oczywiście samego autora - człowieka wielu talentów, filozofa kultury, pisarza, dziennikarza, teoretyka sztuki, wreszcie aktywnego muzyka, współtwórcy polskiej sceny niezależnej, związanego m.in.  z zespołami Armia czy Izrael. Silną reprezentację będzie miało też następne pokolenie reggae'owej sceny w Polsce. Nasze zaproszenie przyjęli bowiem Pablopavo, Diego i Dj Krzak czyli Zjednoczenie Soundsystem. Ten jeden z najlepszych soundsystemów w kraju zadba też o muzyczną stronę grudniowego Book it. Przed nami zatem niezwykle interesujący wieczór z polskim, ale i światowym reggae, możliwość dyskusji z jego twórcami oraz oczywiście dużo dobrej muzyki. 

 

Sławomir Gołaszewski – jedna z najważniejszych postaci polskiej kultury alternatywnej. Znawca, propagator i artysta od kilkudziesięciu lat aktywnie działający na wielu polach sztuki. Jako muzyk oraz autor tekstów, a czasem wręcz główny „ideolog”, udzielał się w tak ważnych składach jak choćby Izrael, Armia czy Kultura. W dziedzinie teatru współpracował m.in. z Jerzym Grotowskim w słynnym, wrocławskim Laboratorium, ale także ze Stacją Wolimierz czy Gardzienicami. Jako dziennikarz prowadził swoją audycję „Pieśni wędrowców” w radiowej Trójce. Autor wielu publikacji z dziedziny kultury, filozofii czy muzyki. Do tego dj, performer, producent, jeden z twórców kultowego festiwalu Róbrege. Mało kto w Polsce wie tyle co on na temat muzyki reggae i kultury rastafarian.

 

Zjednoczenie soundsystem – ten legendarny warszawski skład od początku tworzą Pablopavo (znany dziś m.in. jako wokalista Vavamuffin) i Dj Krzak. Zaczynali w trio, grubo ponad dziesięć lat temu, wówczas jeszcze razem z Reggaeneratorem (również wokalista Vavamuffin) z miejsca zyskując miano jednego z najlepszych imprezowych soundsystemów w kraju (na koncie m.in. wygrane dwa ogólnopolskie Sound Clash’e). Dziś też grają w trójkę, z tym, że Reggaeneratora zastąpił Diego Cichy Don, czyli jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia w polskim reggae. Zjednoczenie ma na koncie setki zagranych imprez, renomę i szacunek w kraju i zagranicą oraz dużo dobrej energii.

www.warsztatykultury.pl

19 grudnia 2013, 19:00

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca