Literatura

Recenzja książki Wołanie Kukułki - Robert Galbraith / J.K. Rowling

Niejedna księgarnia internetowa z pompą przyjęła nową książkę wybitnej autorki J.K. Rowling (znaną z powieści o Harrym Potterze), licząc na kolejny literacki sukces.

 

Książką pod tytułem "Wołanie kukułki" brytyjska autorka wprowadza czytelnika w kryminalny świat, w którym główną rolę gra detektyw Cormoran Strike, który musi zmierzyć się nie tylko z dochodzeniem, ale również ze swoimi problemami.

 

Akcja zaczyna się, gdy ciało modelki o imieniu Luli (tytułowej Kukułki - taki pseudonim otrzymała od swoich przyjaciół) zostaje znalezione w jej londyńskiej willi. Londyńska policja sumiennie kwituje, że kobieta pod presją swojej pracy i sławy sama wyskoczyła z balkonu i popełniła samobójstwo. Jednak John, brat modelki, nie wierzy w to, że jego siostra odebrała sobie życie. Znajduje także wiele poszlak, które skutecznie maskuje policja. To motywuje go do zwrócenia się po pomoc do prywatnego detektywa Cormorana Strike'a.

 

Bohater i główna postać powieści to weteran wojenny. Niestety podczas wyprawy do Afganistanu ucierpiał fizycznie, co odbiło się również na jego psychice. Dodatkowym problemem są długi, które odzierają go z jego materialnych dóbr. Detektyw rozstał się również z miłością swojego życia. Przyjmuje sprawę Luli, która ma stać się dla niego nowym początkiem i szansą na odbicie się od życiowego i materialnego dna.

 

Autorka wprowadza detektywa w przepełniony luksusami, wyrafinowany i jakże skomplikowany świat londyńskich wyższych sfer. Czy detektywowi uda się rozwikłać zagadkę śmierci tytułowej Kukułki?

 

Księgarnia internetowa Gandalf.com.pl oferująca nowe dzieło znakomitej brytyjskiej pisarki potwierdza - "Wołanie kukułki" jest książką obowiązkową dla każdego, kto lubi kryminały. Czytelnicy, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tego rodzaju dziełami literackimi również się nie zawiodą. Wciągająca akcja, ciekawe opisy Londynu i społeczeństwa, które tam żyje, ukazanie różnych warstw społecznych, z którymi będzie musiał zetknąć się detektyw Strike podczas swojego dochodzenia - to tylko zalążek tego, co kryje w sobie "Wołanie Kukułki".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca