Literatura

"Nośnik" DRUGI Rozdzielczości Chleba (temat numeru: narkotyki) już w sieci!

Nośnik” #2: DRUGI

 

 

 

######

Cyfrowym nakładem Rozdzielczości Chleba ukazał się DRUGI „Nośnik” (magazyn wydawnictwa), poświęcony narkotykom – narzędziom do rozprężania zmysłów.

W eksperymencie polegającym na programowym tworzeniu pod wpływem substancji psychoaktywnych lub nimi inspirowanym wzięło udział kilkanaście autorek i autorów, m.in.: Roman Bromboszcz, Przemek Krzakiewicz, Leszek Onak, Marcin Ostrychacz, Łukasz Podgórni, Piotr Puldzian Płucienniczak, Sławomir Shuty, Szymon Szwarc, Maciej Taranek, Arkadiusz Wierzba i Ilona Witkowska.

W numerze znajdziecie zróżnicowany pakiet danych artystycznych: grafiki, teksty prozatorskie, tripreporty, poezje (także wizualne), wywiady, a nawet jedno wideo. Polecamy też niepublikowany dotąd tekst Tomasza Pułki pt. Z dragami wśród siebie. Wykłady z narkonautyki.

 

######

„Nośnik” DRUGI w postaci e-booka (PDF / EPUB / MOBI) dostępny jest całkowicie za darmo na stronie: http://bit.ly/1s1wGWV

 

######

Wideorelacja z premiery: http://youtu.be/as0BljFqYVA

 

######

Ze wstępu:

 

Zapraszając autorki i autorów do DRUGI-ego „Nośnika”, wierzyliśmy, że otrzymamy stos porażek formalnych, w których niemiecki mundur (szyty w fabrykach Hugo Bossa [TRUE STORY]) poddaje się radzieckim walonkom (gruby filc w usta). Czekaliśmy na Stalingrad języka, a okazało się, że akcja tej opowieści będzie toczyć się gdzie indziej. Nie doświadczycie wyznań na kozetce, psów ujeżdżających wyobraźnię, nie będzie kombatanckich opowieści wojennych. W zamian zapraszamy Was na imprezę z delikatnym beatem objawiającym się w przedziale 115-160 uderzeń na minutę. Przed czytaniem nie zapomnijcie o założeniu białych rękawiczek i wetknięciu sobie w usta gwizdków. W tej opowieści syntezatory nie są niczym niezwykłym, na ich widok nie popuszczamy; w tej opowieści syntezatory są wpisane w kalendarz wydarzeń odbywających się między piąteczkiem a czwarteczkiem. Puszczamy Wam rave’owy set literacki, w którym faza jest jednym z elementów imprezy, być może nie najważniejszym.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca