Literatura

W czwartek Port Literacki 2015 po godzinach

Po wakacyjnej przerwie Port Literacki zainauguruje kolejną serię spotkań autorskich w ramach Portu Literackiego 2015 po godzinach. Pierwszymi uczestnikami będą jeszcze mało znani (ale to zapewne tylko kwestia czasu) finaliści ubiegłorocznego Połowu oraz autorzy z bogatym dorobkiem poetyckim, których książki Biuro Literackie właśnie wydało.

 

Gośćmi pierwszego spotkania, 18 września, będą Michał Pranke, Rafał Rutkowski i Agnieszka Żuchowicz – debiutanci ubiegłorocznego Połowu, którzy zaprezentują swoje teksty z niedawno wydanego przez Biuro Literackie almanachu "Połów. Poetyckie debiuty 2013", gdzie znajdziemy także utwory pięciu innych finalistów poetyckiego konkursu.

 

Swoje wiersze będzie czytać również Jacek Łukasiewicz, którego książka poetycka "Rytmy jesienne" ukazała się niedawno nakładem Biura Literackiego. W publikacji tej znajdziemy wspomnienia, obrazy i głosy, które wiersz ma "moc" przywrócić, bo jak pisze sam twórca w jednym z tekstów: "Kiedy przestaje być widziana / nie kończy się uroda świata".

 

We Wrocławiu pojawi się także Roman Honet, autor tomu "świat był mój", wydanego w kwietniu tego roku. Twórca nieustannie prowokujący do poetyckich poszukiwań: "kreacja w jego wierszach łączy się ściśle z odkrywaniem" (Magdalena Rabizo-Birek). Znajdziemy tu wiele elementów z judeochrześcijańskiej tradycji będącej jednym z filarów kultury.

 

Pierwsze powakacyjne spotkanie będzie stanowić "preludium" do kolejnych, zaplanowanych przez nas na każdy miesiąc, wieczorów autorskich, podczas których poznamy twórczość pozostałych laureatów Połowu, a także inne premierowe pozycje wrocławskiego wydawnictwa, zapowiadające 20. jubileuszowy sezon Biura i Portu Literackiego.

 

Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska – krytyczka literacka i dziennikarka. Zapraszamy jak zwykle do siedziby redakcji Biura Literackiego przy ulicy Przejście Garncarskie 2 we Wrocławiu. Start już o godz. 18. Wstęp wolny!

 

W tym dniu swoją działalność zainauguruje Księgarnia w Redakcji – miejsce, w którym będzie można kupić książki i gadżety Biura Literackiego, a w najbliższej przyszłości książki i czasopisma innych wydawców, przeczytać nasze archiwalne pozycje, których nakłady już dawno się wyczerpały, wypić dobrą kawę i herbatę, a to wszystko w niepowtarzalnej atmosferze pracy redakcyjnej.

 


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca