Literatura

Królowie niemieckiego kryminału po raz pierwszy w Polsce

Volker Klüpfel i Michael Kobr, niezwykły duet pisarzy, autorzy kryminałów o kultowym komisarzu Kluftingerze, po raz pierwszy odwiedzą Polskę. 8 maja w Instytucie Goethegow Warszawie odbędzie się wieczór autorski, podczas którego można spodziewać się prawdziwej kryminalnej uczty literackiej, doprawionej dużą dozą dobrego humoru. Spotkaniu towarzyszyć będzie premiera kolejnego, trzeciego już publikowanego przez Wydawnictwo Akcent „Kluftingera”, pt. „Serdeczna krew”, w przekładzie Anny Grysińskiej.

 

Siła duetu to nie tylko doskonała literatura, ale także spotkania z czytelnikami, które bardziej przypominają kabaretowe spektakle niż tradycyjne wieczory literackie. Podczas nich autorzy spierają się, śpiewają i z ogromnym talentem odgrywają poszczególne postaci z książek. Instytut Goethego wspólnie z Wydawnictwem Akcent organizuje pierwsze tournee pisarzy po Polsce – 8 maja 2015 roku spotkanie z Volkerem Klüpfelem i Michaelem Kobrem odbędzie się w siedzibie Goethe-Institut w Warszawie. Dzień wcześniej, 7 maja, pisarze spotkają się z czytelnikami z Krakowa.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek 8 maja 2015 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Instytutu Goethego w Warszawie, ul. Chmielna 13A. Wydarzenie odbędzie się w języku niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Organizatorami przyjazdu duetu Klüpfel i Kobr do Polski jest Goethe-Institut we współpracy z Wydawnictwem Akcent.

 

Wstęp wolny.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca