Literatura

MFK dla Agathy Christie

W tym roku przypada 125. rocznica urodzin Agathy Christie. Na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2015 nie może zabraknąć wydarzeń poświęconych królowej kryminału.

 

Tegoroczną edycję festiwalu rozpoczniemy rozmową trzech polskich pisarek: Katarzyny Bondy, Marty Guzowskiej i Gai Grzegorzewskiej o twórczości Agathy Christie. Na panel dyskusyjny „A jak Agatha” zapraszamy 26 maja (wtorek) o godz. 17.30 do wrocławskiej Mediateki (pl. Teatralny 5). Królowej kryminału poświęcone będą również dwa pierwsze wykłady festiwalu, które wygłoszą prof. Anna Gemra („Dlaczego detektyw się nie żeni? Niebezpieczne związki w kryminałach Agathy Christie”) i prof. Violetta Wróblewska(„Niemi świadkowie zbrodni, czyli przedmioty w kryminałach Agathy Christie”). Na oba zapraszamy w środę, 27 maja.

 

To nadal nie wszystko. Pierwszy dzień konferencji naukowej „Detektywi, zbrodniarze i tajemnica zamkniętego pokoju, czyli na tropie Topiki kryminału” (organizowanej we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim) będzie poświęcony wyłącznie twórczości Agathy Christie. Zapraszamy do Sali Nehringa również 27 maja. To wciąż nie wszystko, bo w planach mamy również wystawę plenerową, a na Kryminalnych Warsztatach Literackich laureaci konkurs na opowiadanie kryminalne „Być jak Agatha Christie” będą szlifować swoje teksty napisane z wykorzystaniem schematu „locked room”.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
 

W załączniku więcej inwokacji na temat powyższych wydarzeń.

 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału odbędzie się w dniach 26-31 maja 2015 roku we Wrocławiu. Więcej informacji na stronach Festiwalu: http://festiwal.portalkryminalny.pl/oraz www.facebook.com/FestiwalKryminalu. Można również dołączyć do wydarzenia na FB: http://tnij.org/urfctjo.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 maja 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca