Literatura

Bruno Schulz. Festiwal Wrocław, 13–18 października 2015 roku

Tegoroczny Bruno Schulz. Festiwal ma dla Was wiele niespodzianek. Program festiwalu już dostępny!

Spotkania z najlepszymi polskimi autorami m.in.: Kazimierzem Orłosiem, Andrzejem Stasiukiem, Marcinem Świetlickim, Olgą Tokarczuk, Agatą Tuszyńską, a także laureatem ubiegłorocznej nagrody Angelusa – słowackim pisarzem Pavolem Rankove

m. Nie zabraknie również dyskusji panelowych, a zaproszeni goście będą rozmawiać między innymi o Walterze Benjaminie, Tomaszu Mannie i Tadeuszu Konwickim. Do tego wykłady otwarte: prof. Andrzeja Borowskiego opowie o Janie Kochanowskim, a Janusz Rudnicki o patronie Festiwalu – Brunonie Schulzu.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i tym razem Bruno Schulz. Festiwal towarzyszą dwie konferencje naukowe. Pierwsza będzie poświęcona paradygmatowi gnozy w literaturze i filozofii. Druga - Rafałowi Wojaczkowi, który w tym skończyłby 70 lat. To świetna okazja, aby nie tylko przypomnieć jego poetycki dorobek, ale i przybliżyć tę niezwykłą i barwną osobę. Na Bruno Schulz. Festiwal 2015 będzie po temu kilka okazji, bo w programie między innymi panele dyskusyjne, ale i pokaz filmu „Wojaczek” z udziałem reżysera – Lecha Majewskiego i odtwórcy tytułowej roli – Krzysztofa Siwc

zyka. Dla wierszokletów i poetów będzie wojaczkowy slam (I tłucze szyby rymem i kopniakiem), dla melomanów  - koncert „List do nieznanego poety”, w czasie którego utwory Wojaczka zaśpiewają Julia Kamińska i Nieprzyjemni. Natomiast dla wielbicieli wycieczek plenerowych – spacer wrocławskimi śladami poety z Jackiem Bierutem w roli przewodnika.

 

To wciąż nie wszystko. Podobnie jak w ubiegłym roku, również i tym razem w czasie Bruno Schulz. Festiwal będzie przyznana Literacka Nagroda Europy Środkowej ANGELUS, a w przededniu ogłoszenia laureata, będzie można spotkać się z nominowanymi autorami: Jackiem Dehnelem, Drago Jančarem, Ziemowitem Szczerkiem, Lucianem Dan Teodoroviciem i Olgą Tokarczuk.

 

A na deser, czyli w niedzielę wieczorem, zagra zespół Kim Nowak w towarzystwie Wojciecha Bronowicza.

 

Zapraszamy!

Więcej szczegółów na stronie: http://brunoschulz.dybook.pl oraz na FB: facebook.com/Dybookpl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca