Literatura

Maciej Stuhr i Christi J. Daugherty w „Autorskiej”

 

Gośćmi kolejnych wieczorów literackich w „Autorskiej” będą Maciej Stuhr i Christi J. Daugherty. Podczas spotkań w saloniku Pasażu Grunwaldzkiego znany aktor przedstawi książkę pt. „Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności”, natomiast pisarka – „Tajemny Ogień”. Spotkania odbędą się odpowiednio 22 i 23 października.

 

W „Autorskiej” licznie zebrani miłośnicy dobrego pióra gościli już Marka Krajewskiego i Nadię Szagdaj – wrocławskich autorów kryminałów. Teraz przyszedł czas na Macieja Stuhra i Christi J. Daugherty.

 

Stuhr jakiego nie znacie

 

Maciej Stuhr zaprezentuje ostatnio wydaną nakładem Wydawnictwa Znak, książkę pt. „Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności”. Aktor w wywiadzie rzeka – przepytywany przez dziennikarkę Beatę Nowicką – opowiada o karierze, kulisach pracy i pułapkach popularności. Na 360 stronach nie brakuje szczegółów dot. rodziny i przyjaźni, a wszystko to wzbogacone jest nieznanymi dotąd zdjęciami artysty. Ile Stuhra w Sturze? Dowiemy się o tym już w czwartek 22 października w „Autorskiej”. Start spotkania o godz. 16.00.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Chojnowski – redaktor Polskiego Radia Wrocław. Po spotkaniu odbędzie się występ Ścibora Szpaka, wrocławskiego stand-upera.

 

Idolka młodzieży z nową powieścią

 

Christi J. Daugherty, pisarka, która zasłynęła serią „Nocna Szkoła” („Night School”), przetłumaczonej na kilkanaście języków, zaprezentuje nowość – książkę pt. „Tajemny Ogień”  wydaną nakładem Otwarte/Moondrive. Amerykanka podczas wieczoru literackiego opowie o historiach dotychczas opisywanych bohaterów oraz tych z 

najnowszego tomu: Taylor i Sachy (premiera 21 października). Czy pisarka wyjawi tajemnicę ognia i dalsze losy postaci? Przekonać się o tym będziemy mogli w piątek 23 października o godzinie 18.00. Przed spotkaniem będzie można skorzystać z usług charakteryzatorki, malującej farbami do ciała symbole runiczne z książki.

 

Projekt księgarń „Autorska” został zainicjowany przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Salon w Pasażu Grunwaldzkim (poziom „+1”) jest drugim w Polsce i jedynym lokalem tego typu we Wrocławiu. Wstęp na wieczory literackie jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na stronie www.pasazgrunwaldzki.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca