Literatura

Łukasz Orbitowski i CD Projekt RED zdobywcami Paszportów POLITYKI!

Łukasz Orbitowski zgarnął Paszport POLITYKI w dziedzinie literatura! Jury narodziło go za książkę Inna dusza

będącą doskonałym połączeniem powieści inicjacyjnej, psychologicznej i obyczajowej. Za precyzyjne, poruszające i zapadające w pamięć studium zła.

Łukasz Orbitowski jest pisarzem i publicystą, absolwentem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował na łamach miesięcznika „Science Fiction”. Do Paszportów POLITYKI nominowany był dwukrotnie. Poprzednio uwagę jury przykuła jego powieść Szczęśliwą ziemię (w 2013 r.). W tym roku nominowany za Inną duszę (wydawnictwo Od deski do deski). Orbitowskiego z pewnością wielu kojarzy z literaturą grozy i fantastyką. Najnowsze jego książki wątków fantastycznych mają jednak coraz mniej.

Inna dusza to historia oparta na faktach, która zarazem pozostaje pełnokrwistą powieścią. Nie tylko historią mordercy, ale też – co odnajdywali w niej i nominujący krytycy, i nasza redakcyjna kapituła – historią o Polsce lat 90.

To jednak jeszcze nie koniec sukcesów literackich na tegorocznych rozdaniach Paszportów POLITYKI. W kategorii "kreator kultury" nagrodę zgarnął zespół studia CD Projekt RED, oczywiście za grę "Wiedźmin", wykorzystującą motywy i bohaterów z powieści i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Ostatnio CD Projekt Red otrzymuje wszystkie nagrody w świecie gier komputerowych i nie tylko. Sukces gry "Wiedźmin. Dziki Gon" jest jednak w pełni zasłużony. Kto jeszcze nie grał - niech nie zwleka.  

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca