Literatura

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

     W dniach 29 maja – 5 czerwca 2016 r. w ponad 3470 miastach i miejscowościach odbędzie się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XV OTCD), największe doroczne święto kampanii czytania obchodzone w tym roku pod hasłem „CZYTANIE USKRZYDLA”. 

 

    Centralna Inauguracja XV OTCD obędzie się w niedzielę 29. maja podczas Festynu Rodzinnego „Gdańsk Dzieciom” na Stadionie Energa w Gdańsku. Inauguracja rozpocznie się o godzinie 12.30 i potrwa do godziny 16:30.  Imprezę poprowadzą ambasadorzy Fundacji - Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka Radiowej Trójki i Maciej Orłoś z TVP. Na wszystkich czeka moc atrakcji: zabawy, spotkania z gwiazdami, piosenki, konkursy. Czytać będą między innymi: Edyta Jungowska oraz Katarzyna Żak i Cezary Żak. Piosenki i animacje poprowadzą Miejski Teatr Miniatura i Teatr Improwizacji z Gdańska. O godzinie 13.00 na scenie głównej Stadionu ENERGA, odbędzie się wielkie, wspólne czytanie ”LOKOMOTYWY” Juliana Tuwima, które tradycyjnie rozpoczyna Tydzień Czytania Dzieciom.  Prezydent Miasta Gdańska pan Paweł Adamowicz zainauguruje kampanię – „Cały Gdańsk czyta dzieciom”, a prezes Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”- pani Irena Koźmińska oficjalnie rozpocznie 15-lecie kampanii czytania i pasuje na nowego Ambasadora Fundacji –  pana Cezarego Żaka.

 

    Już po raz piętnasty Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” organizuje w pierwszym tygodniu czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9 240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.

 

Kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku Jubileuszu 15-lecia 2016 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca