Literatura

Polacy okiem irlandzkiego ironisty - spotkanie z Peadar de Burca

Uporczywie pogodne myśli (wyd. Fabryka Słów) to pełny ciepłej ironii zbiorowy portret Polaków. Przenikliwość obserwacji swobodnie przeplata się w niej ze skłonnością do wyciągania błyskotliwych wniosków. 30 czerwca we wrocławskim salonie Empik Renoma odbędzie się spotkanie z autorem - Peadarem de Burca.

 

Peadar de Burca widzi nasz kraj zupełnie inaczej niż my. Jego spojrzenie na Polskę i Polaków jest ironiczne, ale pełne podziwu, czasem pełne niedowierzania, ale zawsze -  pozytywne. Na pytane co mu się podoba w Polsce odpowiada: "Otóż ludzie. Czym byłby kraj bez ludzi i ich zalet: skromności, bystrej inteligencji, niezrównanej skłonności do innowacji, a także niespożytej potrzeby dokonywania odkryć? Pasjonują mnie osobliwi przyjaciele, których zgromadziłem”.

 

Peadar de Burca, Irlandczyk na stale mieszkający w Polsce, jest felietonistą, dramaturgiem, komikiem. Zyskał sławę przede wszystkim jako dyrektor teatru, pisze scenariusze własnych przedstawień, stand upów, które pokazywał szerokiej publiczności w Irlandii.

 

Podczas czwartkowego spotkania Peadar de Burca podzieli się z czytelnikami licznymi anegdotami ze swojego codziennego życia w Polsce. Będzie to również okazja do szerszej dyskusji o wizerunku Polaków w oczach mieszkających u nas obcokrajowców i naszych własnych wyobrażeniach na swój temat.

 

30 czerwca, godz. 18:00

Empik Renoma

Wrocław, ul. Świdnicka 40

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca