Literatura

Audiobooki na specjalne zamówienie od Storytel

We wrześniu 2016 r. Storytel, streamingowy serwis z audiobookami, rozpoczął prace nad przygotowaniem unikatowego produktu na polskim rynku - Storytel Original, w ramach którego tworzone będą audiobooki, pisane specjalnie na zamówienie serwisu. Pierwsze tytuły pojawią się w aplikacji Storytel w pierwszym kwartale 2017 roku. Za projekt odpowiada Marcin Zwierzchowski, do tej pory związany m.in. z Prószyński Media i naEKRANIE.pl. 

Aktualnie słuchacze audiobooków mają do wyboru wyłącznie adaptacje audio historii już wcześniej wydanych w formie papierowej. Storytel Original, jak sugeruje nazwa, będzie stawiać na treści oryginalne, pisane na zamówienie serwisu przez utalentowanych polskich autorów.   

 

 - Chcemy, by miłośnicy dobrych historii trafiali do nas nie tylko ze względu na ciągle rosnącą bazę wersji audio książek drukowanych, ale także, by znajdowali tu rzeczy unikatowe. Będziemy kłaść ogromny nacisk na jakość historii tworzonych w ramach Storytel Original, dlatego pracę nad tym projektem zaczynamy od rozmów z wieloma autorami i autorkami. Pierwsze reakcje są nad wyraz pozytywne, ewidentnie działa tu czar czegoś dotychczas na rynku niespotykanego - mówi Marcin Zwierzchowski, odpowiedzialny za realizację projektu.

 

- Skojarzenia z Netflixem? W dużej mierze uzasadnione. Podobnie jak twórcy „House of Cards” czy „Daredevila”, również w Storytel Original chcemy kojarzyć się z jednej strony z wysoką jakością, z drugiej zaś z różnorodnością, dając słuchaczom historie każdego rodzaju, by każdy znalazł w Storytel coś dla siebie - dodaje Zwierzchowski.

 

Storytel Original będzie wyróżniać się nie tylko oryginalną treścią, ale również formą: na jedną historię składać się będzie 10 godzinnych odcinków, skrojonych idealnie do słuchania we fragmentach. Będzie też możliwość przesłuchania całości od razu - wszystkie odcinki udostępniane będą jednocześnie.

 

- Działamy na polskim ryku od pół roku, przez ten czas podwoiliśmy ilość tytułów w naszej bazie, zarówno dzięki współpracy z nowymi wydawnictwami, jak i poprzez własne produkcje. Przez cały czas szukamy nowych, ciekawych treści dla naszych użytkowników, stąd pomysł na przeniesienie idei Storytel Original na polski rynek. Projekt przyniesie korzyści nie tylko użytkownikom, ale również autorom, umożliwiając im zaistnienie na arenie międzynarodowej, ponieważ ich historie mogą zostać nagrane i wydane w innych krajach - mówi Michał Szolc, dyrektor zarządzający Storytel Polska.

 

Serwis działa w Polsce od lutego 2016. Oferuje w ramach jednego abonamentu nieograniczony dostęp do tysięcy tytułów w języku polskim i angielskim. W ofercie dominuje fantastyka oraz kryminały, ale znajdziemy tu także pozostałe gatunki literackie: biografie, reportaże, poradniki i literaturę piękną. Książek można słuchać na tablecie lub smartfonie. Serwis obsługuje systemy operacyjne iOS, Android i Windows. Słuchanie audiobooków odbywa się w streamingu, ale książki możemy zapisać również w trybie offline, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest możliwe również bez dostępu do sieci. Z aplikacji Storytel korzysta globalnie ponad 200 tys. subskrybentów. www.storytel.pl --- Marcin Zwierzchowski - absolwent biotechnologii, zawodowo pracował jednak na rynku książki, jako dziennikarz i marketingowiec. Zaczął od pracy w wydawnictwie Prószyński Media, gdzie najpierw był specjalistą ds. promocji, później zaś redaktorem serii książek fantastycznych oraz działu prozy obcej miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Z magazynem współpracuje do dziś. Po rozstaniu z Prószyńskim zajmował się promocją książek m.in. dla wydawnictw SQN czy Powergraph, w 2013 roku dołączył zaś do serwisu naEKRANIE.pl, gdzie był członkiem redakcji i Senior Account Managerem. Jednocześnie od studiów para się też dziennikarstwem kulturalnym, publikując m.in. na łamach „Polityki”, „Gazety Wyborczej”, „Dziennika Gazety Prawnej”, „Czasu Fantastyki”, Newsweek.pl czy Lubimyczytac.pl. Niegdyś bloger natemat.pl, obecnie polityka.pl. Jest współautorem poświęconego serialom bloga Seryjni oraz prowadzi własnego bloga Geek, gdzie pisze o szeroko pojętej popkulturze. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca