Literatura

Księgarnie internetowe

Księgarnia internetowa jest jednym z rodzajów sklepów internetowych. Można w niej nabyć głównie książki, e-booki, audiobooki, czasopisma, a w niektórych także płyty muzyczne, gry komputerowe, planszowe, mapy, przewodniki itd. To bardzo łatwa i wygodna forma zakupu książek. W dobie Internetu konsumenci mają większe zaufanie co do płatności online. Technologia płatności kartą bądź przelewem jest w pełni bezpieczna.

Czym jest księgarnia internetowa?

Księgarnia internetowa jest jednym z rodzajów sklepów internetowych. Można w niej nabyć głównie książki, e-booki, audiobooki, czasopisma, a w niektórych także płyty muzyczne, gry komputerowe, planszowe, mapy, przewodniki itd. To bardzo łatwa i wygodna forma zakupu książek. W dobie Internetu konsumenci mają większe zaufanie co do płatności online. Technologia płatności kartą bądź przelewem jest w pełni bezpieczna. W internetowej wyszukiwarce zbiorów księgarskich można wpisać interesującą nas pozycję i dzięki temu proces wyszukiwania jest skrócony. Niższe koszty oraz lepsza dostępność sprawia, że księgarnie mają w swojej ofercie szerszy zakres książek, a także mają możliwość sprzedaży krótszych serii.

 

Rodzaje księgarni internetowych:

- księgarnie ogólnooasortymentowe, które prowadzą głównie sprzedaż książek, z aktualnej produkcji wydawniczej;

- księgarnie specjalistyczne, w których możemy znaleźć książki o określonej tematyce, np. muzycznej, artystyczno-graficznej, technicznej itp.;

 

- hurtownie książek, specjalizują się w dostarczaniu książek do bibliotek i szkół. Bardzo często prowadzą również sprzedaż dla klientów indywidualnych, doskonałym przykładem takiej działalności jest księgarnia internetowa Edyp;

 

Najlepsze księgarnie internetowe w Polsce (według serwisu Opineo.pl)

Serwis Opineo.pl w 2014 roku stworzył ranking na najlepszą księgarnię w Polsce. Okazało się, że do pierwszej piątki zakwalifikowały się następujące księgarnie:  Merlin.pl, Empik.com, Profit24.pl, Swiatksiazki.pl i Gandalf.com.pl. Konsumenci zwrócili szczególną uwagę na poziom obsługi klienta, szybkość wykonania zamówienia, oraz jakość zapakowania wysłanego produktu.

 

Merlin.pl i Empik.pl to najpopularniejsze księgarnie na rynku, które za pomocą Internetu sprzedają rozrywkę, wiedzę oraz kulturę. Jednakże powstaje coraz więcej innych mniejszych e-księgarzy, którzy nie interesują się zbytnio konkurencją, liczbą konsumentów czy obrotami. Zamierzają oni prowadzić swoją działalność w zawężonej niszy tematycznej. Możemy znaleźć między innymi księgarnie sprzedające same podręczniki, np. Podreczniki24.pl. Są także księgarnie zajmujące się jedynie sprzedażą książek związanych z giełdą i inwestowaniem, czyli np. Maklerska.pl. Na stronie Aros.pl znajdziemy bardzo tanie książki z przeróżnych dziedzin.

 

Serwis Opineo.pl zajął się przygotowaniem listy trzydziestu najlepiej ocenianych i wyróżnionych przez konsumentów księgarń internetowych. Sprawdził także za co klienci doceniają takie sklepy, a co im się w nich nie podoba i chętnie być coś zmienili. Przy opracowywaniu rankingu, zwrócono uwagę na liczbę recenzji, które powstały w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Serwis z 80 firm wybrał 30 najlepszych księgarni internetowych, które zakwalifikowały się potem do finału.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca