Literatura

Nowy numer magazynu "Książki" już w sprzedaży!

Czasopismo Książki funkcjonuje na naszym rynku od kilku lat. Dla książkowych moli to prawdziwa gratka i kopalnia wiedzy o nowościach wydawniczych.

 

W najnowszym, w sumie już 27. numerze, na czytelników czeka sporo interesujących artykułów. To m.in.: rozbudowana lista najpopularniejszych książek roku 2017 (przygotowana przez Pawła Goźlińskiego, Łukasza Grzymisławskiego oraz Juliusza Kurkiewicza), tekst o znanej i bezkompromisowej pani krytyk, zwanej Straszną Japonką, czyli o Michiko Zakutani, która nagle rzuciła popłatną, prestiżową posadę w „New York Timesie”, zwierzenia Ignacego Karpowicz o tym, jak pisał głośną książkę „Miłość”, rozważania o twórczości Stefana Zweiga, którego Janusz Rudnicki uważa za  najsmutniejszego pisarza świata.

 

Prócz tego nowy numer Książek zawiera ciekawe wywiady z zagranicznymi i rodzimymi twórcami: Julianem Barnesem, Anne Applebaum, Marcinem Świetlickim, Olgą Tokarczuk i Joanną Concejo.

 

Ciekawostkami są fragmenty prozy Dmitry'ego Glukhovkiego (dwóch rozdziałów jego nowej książki „Tekst”) oraz „Placówki postępu” Josepha Conrada, która zapowiada tom opowiadań pisarza w nowym tłumaczeniu Magdy Heydel.

 

Prócz tego, jak zwykle, numer obfituje w recenzje nowości, wydawnicze ogłoszenia i reklamy, po lekturze których aż chciałoby się obrabować (bez ponoszenia konsekwencji) jakąś księgarnię - marzenie i najpiękniejszy sen każdego książkowego maniaka :)

BEATA IGIELSKA

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca