Literatura

Marcowy numer magazynu „Książki” już w sprzedaży

W nowym numerze pisma jest sporo ciekawych tekstów, po lekturze których nabiera się wielkiego apetytu na czytanie.

 

Na uwagę zasługują na pewno interesujące wywiady z: Joanną Tokarską-Bakir, autorką napisanego z ogromnym rozmachem dokumentu o pogromie kieleckim, Wojciechem Chmielarzem, który z pasją opowiada o pisaniu kryminałów (i nie tylko), Paulem Austerem i Siri Hustvedt, pisarskim małżeństwem, które od lat odnosi światowe sukcesy.

 

Spośród rozbudowanych artykułów i esejów szczególnie polecam teksty: Wiktora Jerofiejewa (o politycznych rozgrywkach w Rosji i nowej książce Różowa mysz), Wojciecha Orlińskiego (o historii fake newsu) i Pawła Goźlińskiego (o Małgorzacie Szejnert i jej pracy reportażystki).

 

Smakowitym kąskiem są fragmenty książek. To utwór Wizyta z zapowiadanego na 18 kwietnia zbioru Opowiadania bizarne Olgi Tokarczuk oraz fragment jednego z rozdziałów nowej książki Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza 1968. Czasy nadchodzą nowe.

 

Prócz tego, jak zawsze, mnóstwo krótszych i dłuższych recenzji, po przeczytaniu których chciałoby się zaszyć na kilka tygodni w jakimś odludnym miejscu i czytać, czytać, czytać…

BEATA IGIELSKA

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca