Literatura

Wola – dzieje i folklor. Wolska Noc Varsavianistyczna

19 maja w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola odbędzie się Wolska Noc Varsavianistyczna. Wydarzenie organizowane jest w ramach piętnastej edycji Warszawskiej Nocy Muzeów i upłynie pod hasłem „Wola – dzieje i folklor”.

 

Wolska Noc Varsavianistyczna pomyślana została jako impreza międzypokoleniowa promująca historię i kulturę Woli. Na jej program składają się: część edukacyjna - skierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, część artystyczna oraz część rozrywkowa. W planie imprezy znajdują się m. in. prelekcja varsavianistyczna prof. Jacka Leociaka o historii
ul. Leszno, spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim, autorem powieści osadzonych
w realiach przedwojennej Woli, warsztaty gwary warszawskiej prowadzone przez Janusza Dziano oraz występ Heńka Małolepszego - artysty promującego warszawski folklor. Uroczystym zamknięciem imprezy będzie koncert Warszawskiego Duetu Sentymentalnego.

 

Imprezie będą towarzyszyć konkursy wiedzy o Woli oraz animacje dla najmłodszych,
a taras Biblioteki posłuży za miejsce spotkań i prezentacji oferty wolskich firm i fundacji działających na rzecz popularyzacji historii dzielnicy.

 

W gmachu Biblioteki będzie można także zwiedzać wystawę fotografii dawnej Woli pochodzących ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Wolskich Regionaliów. Autorzy projektu Wolskie Regionalia zaproszą wszystkich chętnych do digitalizowania rodzinnych fotografii z Wolą w tle. Każdy, kto udostępni podczas Wolskiej Nocy Varsavianistycznej na rzecz archiwum swoje zbiory, otrzyma cenną wolską nagrodę. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 kwietnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca