Literatura

Zbiór opowiadań "W głębi snów" – fantastyka w charytatywnym wydaniu

 

Kilka tygodni temu pojawił się nowy zbiór opowiadań fantastycznych. Krótkich i bardzo zróżnicowanych. Żadne nie zajmuje więcej niż kilka stron, za to można wśród nich znaleźć fantasy, science-fiction i horrory. Wszystko w wykonaniu dwudziestu pięciu autorek i autorów. Całość jest darmowa, ale…

Fantastyka i czynienie dobra

 

No właśnie, zbiór opowiadań, o którym mowa dostępny jest jako charityware. Oznacza to, że osoby, które po niego sięgają, są proszone o to, aby w zamian zrobić coś dobrego. W przypadku W głębi snów chodzi o to, aby czytelnicy przy okazji pobierania ebooka przeszli też na stronę fundacji Synapsis (która zajmuje się m.in. pomaganiem dzieciom i dorosłym ze spektrum autyzmu).

 

Zbiór W głębi snów można znaleźć tutaj.

 

Ebook powstał w ramach projektu Zapomniane Sny, którego twórcy mają na celu promowania fantastyki i krótkich opowiadań z wspieraniem różnych inicjatyw społecznych.

A dlaczego te opowiadania takie krótkie?

 

To, co odróżnia W głębi snów od innych zbiorów, to głównie fakt, że zawarte w tym ebooku opowiadania są bardzo krótkie. Nie wymagają dużego skupienia, całość można czytać na raty, bez ryzyka utraty wątków. Przy okazji można się przekonać, że w maksymalnie dwóch tysiącach słów można zmieścić sporo treści.

 

Są jednak i wady. Zróżnicowanie treści pozwoliło zamieścić w zbiorze zarówno opowiadania lekkie i wesołe, jak i te ponure i pesymistyczne. Jeśli ktoś lubi tylko jedną parę okularów (z różowymi lub z czarnymi szkłami), tylko część opowiadań przypadnie mu do gustu. Z drugiej strony, jeśli ktoś lubi przemieszczać się pomiędzy bardzo różnymi klimatami, znajdzie tu całkiem sporo możliwości.

 

 

Wilk

 

W głębi snów, publikacja zbiorowa; Wydawnictwo Zapomniane Sny, 2020'

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca