Literatura

„Nadzieja” – książka wspierająca seniorów w czasach pandemii od 23 czerwca dostępna jako e-book

 

 

Od 23 czerwca na Publio.pl oraz na Empik.com dostępna jest w formie e-booka wyjątkowa książka-cegiełka „Nadzieja”. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocy dla seniorów. Książka w wersji papierowej ukaże się 8 lipca br. nakładem Wydawnictwa Agora. Już teraz można ją kupić w przedsprzedaży w księgarniach internetowych: Kulturalnysklep.pl i Empik.comPartnerami i patronami akcji „Nadzieja” są Fundacja Agory i Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Empik.

 

Nadzieja” to akcja charytatywna zainicjowana przez Wydawnictwo Agora, polegająca na wydaniu książki pod takim właśnie tytułem. 

 

Składa się na nią ponad czterdzieści tekstów  -  opowiadań, reportaży, wierszy, a nawet komiks, nawiązujących do tytułowej nadziei, autorstwa m.in. Olgi Tokarczuk, Hanny Krall, Wiesława Myśliwskiego, Ewy Lipskiej, Urszuli Kozioł, Andrzeja Stasiuka czy Mariusza Szczygła. Inicjatywa ta ma pomóc osobom, których trudny czas epidemii dotyka najmocniej - seniorom znajdującym się w grupie największego ryzyka zakażenia i najcięższego przebiegu COVID-19. Jej beneficjentami są mieszkańcy i pacjenci ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonych przez organizacje społeczne, które nie otrzymują wystarczającego wsparcia ze strony państwa i borykają się m.in. z brakiem personelu, sprzętu, maseczek, jak również środków pierwszej potrzeby.
 

– Kierujący ośrodkami mówią nam, że radzą sobie na miarę środków, jakie mają, ale w czasie pandemii ich potrzeby bardzo wzrosły. Pieniądze przydałyby się na sprzęt do rehabilitacji, komputer dla pensjonariuszy, krosna do terapii zajęciowej. Są i takie potrzeby: „Gdybyśmy mieli dodatkowe pieniądze, to chcielibyśmy kupić podopiecznym dobre jedzenie: jogurty, masło..”. – opowiada Robert Kijak, pomysłodawca akcji i jednocześnie Dyrektor Pionu Wydawnictwa Agora.

 

Pomóc może każdy, kupując książkę „Nadzieja” w formie papierowej bądź cyfrowej.

 

We wszystkich kanałach sprzedażowych egzemplarz kosztuje 50 zł. Cały dochód ze sprzedaży wydania zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocy dla seniorów. Wszyscy zaangażowani w akcję i powstanie książki pracują jako wolontariusze.

 

Inicjatywa będzie kontynuowana po zakończeniu pandemii. Wyboru placówek wspieranych w akcji dokona Fundacja Agory we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich - partnerem i patronem projektu. Partnerem akcji jest również Empik.

 

– Przyłączyliśmy się do projektu „Nadzieja”, bo wierzymy, że literatura może nie tylko nieść dobre i wartościowe słowo, ale także bezpośrednio pomagać. Skupiamy tysiące wrażliwych czytelników, którzy na pewno otworzą się na ten przekaz i wybiorą książkę, która daje nadzieję seniorom.  – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku, który wspiera projekt charytatywnie.

 

Od dziś, 23 czerwca 2020 r. „Nadzieja” jest dostępna w formie cyfrowej - jako e-book w internetowej księgarni Publio.pl oraz na Empik.com. Papierowa wersja książki pojawi się w księgarniach 8 lipca br. Od 22 maja br. można kupić ją w przedsprzedaży na Kulturalnysklep.pl oraz na Empik.com. Do tej chwili organizatorom akcji udało się zebrać już w ten sposób ponad 142 tysiące złotych.

 

 

Bieżące informacje o projekcie oraz wypowiedzi autorów czy fragmenty tekstów i cytaty z książki „Nadzieja” można znaleźć na Facebooku:  www.facebook.com/pg/nadziejaakcjacharytatywna.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca