Literatura

Najnowszy TOPOS 3/2020 dostępny!

Trzeci w tym roku numer dwumiesięcznika literackiego TOPOS (172) jest już w sprzedaży! Kontynuuje on twórczość pisarzy czeskich, skupiając się tym razem na Janie Skácelu. W tej części ukazały się teksty Jana Stolarczyka, Tymoteusza Karpowicza, Przemysława Dakowicza, Mirosława Dzienia, Wojciecha Kassa, Tomasza Pyzika, Jana Zielińskiego, czy Bartłomieja Siwca.

 

Numer 172 otwiera wiersz księdza Jerzego Szymika pt. List Europejczyka do Atheny Farrokhazd w odpowiedzi na jej „List do Europy”. Odnajdziemy tam również nieznane, albo jak pisze Jan Stolarczyk „zapodziane”, wiersze Tymoteusza Karpowicza oraz wieloimienny portret Jana Skácela zaprezentowany przez Przemysława Dakowicza .

 

Na kartach najnowszego TOPOSu Wacław Holewiński rozmawia z Martą Kwaśnicką, autorką książki Pomyłka, laureatką Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego o tym, że historia weryfikuje hierarchię.

 

Do numeru zostały dołączone kolejne tomy Biblioteki „Toposu”:
– tomik poezji Roberta Gawłowskiego pt. „Dotknięcie”
– zbiór wierszy Jerzego Hajdugi pt. „Uważaj na siebie”

 

Dwumiesięcznik literacki TOPOS dostępny jest u wydawcy – Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w Dworku Sierakowskich oraz w sieci salonów EMPiK.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę TOPOSu - http://topos.com.pl/ oraz https://tps-dworek.pl/nowy-topos-juz-w-sprzedazy-bezplatna-wysylka-do-konca-sierpnia/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca