Literatura

Czy lekcje angielskiego online muszą być drogie i długie? Niekoniecznie!

Czy nauka języka angielskiego online jest nudna? Ile trwają lekcje angielskiego przez internet? Jak dużo czasu trzeba spędzić na nauce języka angielskiego online, aby go opanować? No i najważniejsze, czy lekcje angielskiego przez internet są drogie? Takie i inne, podobne pytania każdego dnia pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych, na forach lub grupach dyskusyjnych. Okazuje się bowiem, że konieczność nauki języka angielskiego motywuje nas do skorzystania z zajęć dodatkowych, ponieważ nie zawsze możemy uczyć się sami lub nie osiągamy takich rezultatów, które by nas satysfakcjonowały. Czy w takim razie szybki kurs angielskiego online musi być drogi i składać się z długich i nudnych lekcji? Sprawdzamy!

Kurs angielskiego przez internet – jaka cena?

Internetowa nauka angielskiego nie musi być droga. Cena za lekcję może zaczynać się już na poziomie dwudziestu czy trzydziestu złotych. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze najtańsza oferta na rynku będzie dla nas najkorzystniejsza. Niejednokrotnie warto zapłacić za zajęcia trochę więcej i móc skorzystać ze wsparcia profesjonalnych lektorów i native speakerów. Takie wsparcie otrzymamy na przykład w Tutlo.com. W tej szkole lekcje języka angielskiego online opłacane są raz w miesiącu, a my mamy możliwość wykorzystania naszych pieniędzy na określoną ilość bloków lekcyjnych. To rozwiązanie zostało opracowane tak, aby było idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Sami decydujemy, czy uczymy się codziennie w krótszych blokach lekcyjnych, czy może poświęcimy na zajęcia dużo więcej czasu raz na kilka dni. Od nas będzie też zależało, czy lekcje będzie prowadził polski lektor, czy native speaker. Co ważne, niezależnie od tego, czy wybierzemy zajęcia z polskim, czy zagranicznym lektorem, zapłacimy tę samą stawkę.

 

Angielski online – ile muszą trwać lekcje, aby przyniosły efekty?

 

No właśnie, czy lekcje językowe muszą być długie? W Tutlo zajęcia prowadzone są w sposób nowoczesny i dopasowany do obecnych trendów w nauczaniu. Ile faktycznie powinny trwać takie zajęcia? Pamiętajmy, że okres maksymalnego skupienia jest krótki i zmniejsza się wraz z upływem czasu. Jeśli lekcje trwają zbyt długo, od połowy spotkania przestają przynosić efekty. Dlatego bloki trwające 20 minut są optymalne. Jeśli jednak jakieś zagadnienie wymaga, by poświęcić mu więcej czasu, łatwo można łączyć zajęcia w dłuższe spotkania, szczególnie jeśli zależy nam na intensywnym i szybkim uczeniu się. Pamiętajmy, że nasz mózg może przetworzyć ograniczoną ilość informacji w danym czasie. Lepiej więc uczyć się w krótszych, ale lepiej dopasowanych do naszych możliwości lekcjach, bo wtedy zapamiętamy więcej. To trochę jak z serialami. Zauważmy, że odcinki sitcomów trwają mniej więcej 20‑25 minut, co daje nam przecież idealny poziom rozrywki i możliwość zapamiętania tego, co widzieliśmy na ekranie.

 

Jest jeszcze jeden aspekt, który należy brać pod uwagę, jeśli chodzi o to, jak długie powinny być zajęcia. Wraz z naszym doświadczeniem i poziomem zdobywanej wiedzy potrzebujemy mniej czasu na naukę i uczymy się szybciej. Dlatego osoby bardziej zaawansowane często korzystają z kilku bloków lekcyjnych, by dłużej się uczyć.

 

Odpowiednie połączenie długości lekcji ze sposobem ich rozliczania doprowadziło do rozwoju metod nauczania, które są coraz bardziej dopasowane do naszych oczekiwań. Powodzenia w nauce.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca