Literatura

Erin Hunter - najlepsze książki dla młodzieży

Kto powiedział, że za jednym nazwiskiem kryją się prace tylko jednego autora? Przeważnie tak jest, ale nie w przypadku Erin Hunter, bo na postać tę składa się kilka pisarek. Najpierw były cztery: Kate Cary, Cherith Baldry, Victoria Holmes i Tui Sutherland, ale później dołączyły do nich dwie kolejne: Gillian Philip oraz Inbali Iserles. Pod pseudonimem Erin Hunter wydano bardzo ciekawe i wciągające cykle fantasy, między innymi “Wojownicy”. Zdecydowanie warto je poznać!

Warto czasem połączyć swoje twórcze siły!

Mieszkające na Wyspach Brytyjskich autorki wcześniej tworzyły samodzielnie, lecz w pewnym momencie doszły do wniosku, że warto spróbować połączyć swoje siły. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Zyskały one sporą popularność, szczególnie wśród młodych czytelników. To właśnie do młodzieży skierowane są ich książki. Dużo w nich magii i fantastyki. Pisarki mają talent do tworzenia niezwykłych, tajemniczych światów. Piszą pięknym językiem. Powieści cechuje prosty styl, więc czyta się je szybko i z przyjemnością.

Jakie powieści są najbardziej popularne?

Najbardziej znane są z cykli pod tytułem “Wojownicy”, “Seekers”, “Survivors” i “Bravelands”. Osiągnęły one tak wielką popularność, że każda z nich stała się bestsellerem. Powieści tak wciągają, że wystarczy przeczytać jedną z nich, by sięgnąć po kolejną, żeby dowiedzieć się, jak akcja potoczy się dalej. Akcja w powieściach jest wartka, nie ma tu miejsca na przydługie opisy, które nic ciekawego nie wnoszą do fabuły. Zamiast nich jest tu masa ciekawych i niespodziewanych zwrotów akcji. Zdecydowanie warto poznać starsze pozycje Erin Hunter, ale i odkrywać nowe, bo wszystkie trzymają ten sam wysoki poziom.

O czym opowiadają “Wojownicy”?

Zdecydowanie najpopularniejszą serią są “Wojownicy”. To opowieść o kotach, które żyją w czterech Klanach: Pioruna, Rzeki, Wiatru i Cienia. Wszystkie wierzą, że istnieje życie po śmierci znajdujące się w specjalnym miejscu - Klanie Gwiazdy. To tam odchodzą zmarli przodkowie. Ale nie wszyscy, bo źli wojownicy i zdrajcy trafiają do strasznej krainy, zwanej Miejscem Gdzie Brak Gwiazd lub Ciemnym Lasem.

Zdecydowanie warto zapoznać się z twórczością autorek, kryjących się pod pseudonimem Erin Hunter. Ich książki to prawdziwa gratka dla młodzieży, ale i dorośli mogą je naprawdę polubić. Są świetne na prezent, zwłaszcza dla młodej osoby, która zbyt długo spędza czasu przed komputerem. Fascynujące powieści Erin Hunter mogą zmienić te przyzwyczajenia, bo wciągają jak najlepsza gra komputerowa.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca