Literatura

Szczecin: Szwajowo w Podjuchach

Dom Kultury Krzemień w Szczecinie zaprasza w maju na spotkanie poświęcone Monice Szwai ogniskujące wokół jej drogi dziennikarskiej, pisarskiej, kulturalnej i pedagogicznej. Wydarzenie zostanie przeprowadzone w formie performance’u. Tłem sytuacji animacyjnej będzie oczekiwanie na przybycie dziennikarki do studia telewizyjnego. Czas ten wypełnią rozmowy o bohaterce wydarzenia.

 

Już 21 maja 2022 roku o godzinie 17.00 w Domu Kultury Krzemień odbędzie się spotkanie poświęcone pisarce i dziennikarce, Monice Szwai pod nazwą Szwajowo w Podjuchach. Organizatorzy zapraszają w podróż ze wspomnieniami przyjaciół i miłośników twórczości i zaangażowania społecznego bohaterki. Tłem sytuacji animacyjnej będzie oczekiwanie na przybycie dziennikarki do studia telewizyjnego. Nie zabraknie rozmów o niej. Prowadzeniem spotkania zajmie się pedagog, socjolog i animator kultury, Jerzy Norbert Grzegorek.

 

Zaprezentowane zostaną fragmenty książek związane z Podjuchami, wybrane fragmenty programu Szwajowa Niedziela oraz reportaże autorstwa Moniki Szwai. Nie będzie brakować dyskusji pedagogicznych i odniesień kulturotwórczych. Organizacja wydarzenia stanowi odpowiedź na na inicjatywę seniorek działających w pracowniach Domu Kultury Krzemień  we współpracy z młodszym pokoleniem studentów kierunku animacji kultury Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

od: 21 maja 2022, 17:00
do: 21 maja 2022, 20:00 Dom Kultury "Krzemień" w Szczecinie
Szczecin

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca