Muzyka

Dee Dee Bridewater prezentem świątecznym dla warszawiaków!

Wybitna wokalistka amerykańska Dee Dee Bridgewater odwiedzi Warszawę tuż przed świętami, by dać nam prezent w postaci specjalnego koncertu.

Artystka wystąpi 20 grudnia o godzinie 20 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Poza repertuarem świątecznym w programie znajdą się również utwory z albumu „ To Billie With Love”.

 

Dee Dee Bridgewater to jedna z ikon współczesnej wokalistyki jazzowej, artystka o ugruntowanej pozycji zawodowej, niezwykle popularna i uwielbiana na całym świecie. Bridgewater jest przede wszystkim wysokiej klasy śpiewaczką, która dba o nowoczesną oprawę dla swojego mocno zakorzenionego w gospel i jazzie stylu. Wielokrotnie nagradzana i nominowana do prestiżowych nagród (od Grammy Awards po Jazz Academy Awards) jest dzisiaj bodaj najważniejszą artystką, która w niezwykle umiejętny sposób łączy jazz z muzyką rozrywkową i wspaniałą sztuką estradową.

 

Koncerty Świąteczne organizowane przez Stołeczną Estradę w warszawskich kościołach mają wieloletnią tradycję. W ramach projektu ze specjalnymi świątecznymi programami wystąpili dotychczas w Warszawie: Take 6, The Golden Gospel Singers, Barbara Hendricks, The Hilliard Ensamble oraz Chick Corea.


Od trzech lat koncerty odbywają się w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, która ze względu na swoją historią i wspaniałą lokalizację w centrum świątecznie iluminowanej Starówki, jest niewątpliwie znakomitym miejscem na takie wydarzenia.

 

Informacje: www.estrada.com.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 pazdziernika 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca