Muzyka

Śląskie dzieci kolorują okładki płyty „Sealesia 3"

Okładki płyt z serii „Sealesia” zawsze były wyjątkowe. Tym razem unikalny będzie każdy egzemplarz płyty! Projektują je dzieci w szpitalach w Chorzowie i Sosnowcu

Cykl kompilacji „Sealesia” przedstawia piosenki najciekawszych artystów z Województwa Śląskiego. Płyty różnorodne gatunkowo (rock, elektronika, hip-hop, jazz, blues, folk, ambient, alternatywa) nie pomijają uznanych artystów, lecz przede wszystkim pokazują mniej znanych, równie ciekawych wykonawców. Dotychczasowe dwie części (płyty ukazują się raz do roku nakładem wydawnictwa Falami) miały znakomite recenzje. 


Ale cykl „Sealesia” (i wszystkie płyty wydane przez Falami) to nie tylko muzyka. Te płyty same w sobie są dziełami sztuki i pięknymi, dizajnerskim gadżetami (do pierwszej części dołączono okulary stereoskopowe, a do drugiej talię kart, w której figurami-twarzami są młodzi artyści wizualni z regionu). „Sealesia” weszła do finału prestiżowego konkursu Śląska Rzecz 2011.

Okładka trzeciej części kompilacji „Sealesia” to czekająca na wypełnienie kolorowanka, zainspirowana tradycyjnymi marynarskimi tatuażami. Projektantka Marta Frank zaprosiła do współpracy dzieci przebywające w szpitalach Woj. Śląskiego (Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu oraz Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii). Podczas warsztatów projektowania wydawnictw każda okładka zostanie przez nie ręcznie pokolorowana. Dzięki temu unikalny będzie każdy egzemplarz płyty. „Sealesia 3” ukaże się w 1000 egz. i każdy z tego tysiąca będzie miał inną, jedyną w swoim rodzaju okładkę.

 

- „Sealesia” zawsze była projektem wyjątkowym. Tym razem to nie tylko dobra muzyka i odważny dizajn, ale także działanie zaangażowane społecznie - mówi Marta Frank, prezes fundacji Choice To Choose, która zaangażowała się w projekt.

 

- Sealesia to także społeczność. Staramy się jak najlepiej wykorzystać energię, która w niej jest – dodaje wydawca płyty Marcin Babko, nawiązując do internetowej społeczności, która zawiązała się wokół cyklu „Sealesia”. Z niej wywodzą się wolontariusze, którzy prowadzą warsztaty.

Trzecia część cyklu ukaże się w czerwcu 2013. Na płycie „Sealesia 3” ukaże się 20 piosenek (znamy już single The AbstinentsHolly Blue & CarlosFair Weather FriendsMs. No One iCueFX Band feat. Marcin Babko). Premiera koncertowa 14 czerwca 2013 w Katowicach (Urodziny Mariackiej). Zagrają m.in. Holly Blue i Max Bravura. Gwiazdą wieczoru będzie Tilt.

 

Sealesia to nie tylko muzyka. Sealesia to nie tylko dizajn. Sealesia to społeczność.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca