Muzyka

DOPE D.O.D. w klubie Alibi

Dope D.O.D. we Wrocławiu!

Po fantastycznym koncercie w lutym tego roku, w Klubie Eter zespól powraca do Wrocławia aby promować swój najnowszy krążęk Master Xploder. Tych, którzy nie znają jeszcze twórczości Dope D.O.D zapewniamy, że długo nie zapomną tego koncertu, który odbędzie się we wrocławskim klubie Alibi 9 października.

Dope D.O.D. tworzy trójka raperów Dopey Rotten, Jay Reaper i Skits Vicious wspomaganych na scenie i odpowiedzialnego za produkcję Petera Songolo. Międzynarodowa kariera tego holenderskiego składu wywodzącego się z Groeningen,  rozpoczęła się w styczniu 2011 roku, kiedy w sieci ukazało się ich pierwsze video do nagrania „What Happened”. Do dnia dzisiejszego kawałek w serwisie YouTube odsłuchano ponad 15 milionów razy, z czego prawie 30% odtworzeń pochodzi z Polski!

Rozgłos uzyskany dzięki temu nagraniu pozwolił Dope D.O.D. na wydanie premierowego EP zatytułowanego “The evil EP”, a następnie pierwszego albumu “Branded”, który kazał się jesienią 2011, a jego promocja objęła Polskę, Rosję, Ukrainę, Litwę, Francję, Grecję, Węgry i Bułgarię. Na obu wydawnictwach wyraźnie obecny jest charakterystyczny styl grupy, afrykańskie korzenie, futurystyczne bity i chropowaty, brudny styl rapu sprawia że Dope D.O.D. staje się hardkorową holenderską odpowiedzią na angielski hip-hop z wysp. W czerwcu tego samego roku na specjalne zaproszenie Freda Dursta, i po obejrzeniu przez niego “What Happened” Dope D.O.D. wyruszyli w trasę z Limp Bizkit, jako ich główny support na europejskiej trasie! Drugim niezwykle prestiżowym faktem był oficjalny support grupy Korn podczas ich amerykańskiej trasy. Kolejnym krokiem na drodze Dope D.O.D. było podjęcie współpracy z legendarnym producentem Seanem Pricem (Heltah Skeltah, Boot Camp Clik, Random Axe). Efektem tej kolaboracji był numer „Psychosis”, który odbił się szerokim echem w całym hip-hopowym, i nie tylko, świecie! Po serii występów na największych europejskich festiwalach: Rock en Seines, Printemps de Bourges, Eurockeenes (Francja), Dour Festival (Belgia), Monegros Dessert Fest (Hiszpania), Best Fest (Rumunia), Lowlands (Holandia), Hip Hop Kemp (Czechy), The Great Escape (Wielka Brytania), i Sziget (Węgry) oraz wyprzedanym jesiennym tournee po klubowych w Europie, muzycy zniknęli w studio, by stworzyć kolejny, mocny album „Da Roach”!

 

“Da Roach” swoją premierę światową premierę miał 19 kwietnia 2013, a na albumie gościnnie występują m.in. Redman, Kool Keith, Onyx oraz ponownie Sean Price, a od strony produkcyjnej poza wspomnianym wcześniej Peterem Songolo pojawiali się ChuBeats, Maztek, Bong Ra i Nightwatch z grupy Noisia! Album “Da Roach” ukaże się również w Polsce nakładem Sonic Records. "Karaluch jest jedynym żywym stworzeniem, które jest w stanie przetrwać zagładę jądrową. Nasz album będzie takim właśnie niezniszczalnym klasykiem a nasza muzyka zawarta na nim przetrwa wszystko. Dlatego właśnie to....Karaluch!” 
“Da Roach” (Karaluch) jest, do czego chłopaki z Dope D.O.D. przyzwyczaić, kolejnym “pójściem pod prąd” i wbrew ogólnie przyjętym zasadom marketingu i promocji muzycznej. Album jest wydawnictwem dwupłytowym z mocnym naciskiem położonym na bardzo współczesne brzmienie hardcore hip-hop. Muzyka na “Da Roach” to mocne połączenie współczesnego drum n’ bass, dubstepu i jungle, jednak w centrum zainteresowań i wpływów niezmiennie pozostaje hip-hop. Jak sami mówią: Da Roach jest niezwykle posępnym albumem o mrocznym klimacie i ciężkim, industrialnym brzmieniu. Na poziomie tekstowym nowy album jest o wiele bardziej zróżnicowany i wielowątkowy niż nasze wcześniejsze wydawnictwa. To już nie jest horrorcore, to thriller jak spod ręki Stephena Kinga.

DOPE D.O.D

9 październik 2014, Start o 20.00

Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67 - Wrocław

 

Bilety w cenie: 38 zł do 12 września, 44 zł – przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu. Bilety dostępne w całej Polsce w salonach Empik, Saturn I Mediamarkt oraz

on-line w serwisach www.biletin.pl, www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca