Muzyka

Courtney Barnett zapowiada debiutancki album

23 marca ukaże się długo oczekiwany, debiutancki album Courtney Barnett, zatytułowany „Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit”. Płyta została nagrana jesienią 2014 roku, w ciągu intensywnej, 10-dniowej sesji w studio Head Gap w Melbourne.

W 2013 roku Courtney wydała docenioną przez krytyków podwójną EP-kę „The Double EP: A Sea of Split Peas”. Album „Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit” utrwala Courtney Barnett jako jeden z najbardziej charakterystycznych głosów indie rocka i pokazuje ją jako ambitną kompozytorkę, z talentem do ciekawych i mądrych patentów muzycznych oraz świetnych bezpretensjonalnych tekstów.

W utworze „Pedestrian At Best”, która jest pierwszym singlem promującym album, Barnett pokazuje, jak pod mikroskopem, samą siebie. Pozwala sobie na wewnętrzny monolog, w którym zastanawia się nad sławą i tym co może lub nie, zdarzyć się potem. Do utworu powstał klip, którego autorem jest Charlie Ford. Obraz powstał na podstawie pomysłu Courtney Barnett. Artystka gra w nim klauna, który ma depresję, i snuje się sam po cyrku. Video można zobaczyć tutaj: http://youtu.be/o-nr1nNC3ds   

„The Double EP: A Sea of Split Peas” było zapowiedzią nowego talentu, a „Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit” potwierdza obietnicę, która mówi, że Courtney Barnett to jeden z najlepszych i najbardziej unikatowych głosów na współczesnej na scenie.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 lutego 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca