Muzyka

Richmond Fontaine na Ars Cameralis

Richmond Fontaine, legenda alternatywnego country, 4 listopada wystąpi po raz pierwszy w Polsce.
Grupa zagra u nas po raz pierwszy, a zarazem po raz ostatni. Ich koncert podczas festiwalu Ars Cameralis będzie bowiem ostatnim europejskim koncertem w ogóle. Członkowie formacji postanowili wkrótce zakończyć działalność.

Richmond Fontaine to zespół założony przez Willy Vlautin w 1994 roku w kultowym mieście hipsterów, czyli Portland. Kariera grupy nabrała rozpędu jednak dopiero 10 lat później, kiedy to przedstawiciele Décor Records odkryli kapelę podczas koncertu na... weselu. Wydany chwilę później piąty album - "Post to Wire" - zdobył maksymalną liczbę punktów w magazynie "Uncut".

W ciągu 22 lat kariery Richmond Fontaine wydali dziesięć albumów. Najnowszy - który ukazał się na początku 2016 roku, zatytułowany "You Can't Go Back If There's Nothing To Go Back To" - to idealny ostatni rozdział w historii grupy, która po tylu latach wspólnego grania postanowiła się rozstać.

Richmond Fontaine, którzy 4 listopada otworzą Festiwal Ars Cameralis 2016, to druga - po Julia Holter - gwiazda muzyczna, która znalazła się w programie tegorocznej edycji.

Bilety na koncert grupy trafią do sprzedaży w czerwcu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Ars Cameralis
Ars Cameralis 24 maja 2016, 13:20
dziękujemy!
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca