Muzyka

Zespół muzyczny NOOT!

Zespół muzyczny NOOT jest nową działalnością artystyczną, którą charakteryzuje gatunek muzyczny – jazz i jego odmiany (m.in. blues, bossa nova, swing, ballada, dark/noir jazz, itd.). Nazwa zespołu pochodzi od egipskiego słowa „noc”. Etymologia nazwy pochodzi od egipskiego bóstwa nocy, gwiaździstego nieba. Noot jest powiększającym się wciąż wszechświatem, zawierającym nieskończone wymiary.

 

Zespół swoją muzykę postrzega przez pryzmat tychże niezliczonych gwiazd, form życia i działań, w których odnajduje wiele możliwości wyrazu i interpretacji. Jak muzycy twierdzą, spoglądając w nocy na wycinek całego nieba, znaleźć można tam mały fragment wszechświata – ich muzykę oplecioną słowami nocnych refleksji.

 

Planami zespołu na rok 2017 są nagranie autorskiego repertuaru w studio, wydanie debiutanckiej płyty, stworzenie teledysków, a także tournée po Polsce i Europie. Aby zgromadzić kwotę niezbędną do realizacji tego celu, zespół będzie się starać o dofinansowanie z platformy crowdfundingowej na nagrania studyjne i teledysk, a także planuje pozyskanie sponsorów oraz managera.

 

KONCERTY:

02.12.2016 – Chicago Jazz, ul. Sławkowska 11 w Krakowie

16.12.2016 – Event korporacyjny, Holiday Inn, Wielopole 4 w Krakowie

 

Alexandra Magiera – wokalistka i autorka tekstów

 

Założycielka i liderka zespołu. Urodzona w Kanadzie, w Krakowie od 8 roku życia. Uczęszczała do Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie, pobierała lekcje śpiewu m.in. u jazzmana, Marka Bałaty. Szlifuje warsztat wokalny metodą CVT.

 

Polska i kanadyjska lektorka nagraniowa (www.lektor-nagraniowy.pl). Z wykształcenia digital marketer, magister ekonomii, zawodowo związana z obszarem Digital i IT.

 

Jan Szczurek – pianista i kompozytor

 

Grę na fortepianie rozpoczął w PSM w Chrzanowie w wieku 7 lat. Od 2014 r. studiuje kompozycję i aranżację jazzową. Autor muzyki m.in. do spektaklu "Mayday", najczęściej wystawianym w gdyńskim Centrum Kultury. Technikę gry na fortepianie pomagał mu przyswajać m.in. Wojciech Niedziela, aktualnie nauki pobiera u Cezarego Paciorka.

 

Leszek Tarasiński – perkusista

 

Pochodzi z Radomia. Pasjonat muzyki. Na początku swej muzycznej drogi współtworzył pierwszy skład grupy IRA. Od kilka dekad ciągle aktywny muzycznie, głównie na scenie lokalnej (Radom, Kielce), gdzie w ostatnim czasie uczestniczył w kilku ciekawych projektach autorskich, zawierających się w szeroko rozumianym obszarze bluesa, jazz-rocka oraz pop music. Z zawodu – nauczyciel akademicki ekonomii.

 

Piotr Klima – kontrabasista

 

Muzycznie związany z wieloma artystami krakowskiej sceny muzycznej, m.in. Hanną Bratkowską. DJ i deweloper sampli. Z wykształcenia architekt, zawodowo związany z obszarem IT. 

 

Łukasz Szczygieł – gitarzysta i kompozytor

 

Krakowski muzyk wyrażający swoje muzyczne emocje za pomocą gitar: czerwonej, brązowej i niebieskiej. Dręczył uszy szerokiej publiczności w towarzystwie wielu lokalnych artystów, szlifował swoje umiejętności na warsztatach w kraju i za miedza mil kilka, komponuje utwory znane i lubiane przez fanów m.in. Kasi Zawieracz. Uważa i błędnie wierzy, że najlepszy nuty jeszcze przed nim.

 

Krzysztof Chlipała – saksofonista

 

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, na wydziale jazzu w klasie saksofonu. Chętnie występuje w klubach, gdzie pojawia się u boku muzyków jazzowych. Obecnie zawodowo zajmuje się muzyką, jako sideman i muzyk sesyjny. Współpracował i współpracuje z wieloma zespołami i artystami polskiej sceny muzycznej. Jego główną inspiracją jest gra i brzmienie jednego z najwybitniejszych saksofonistów w historii - Davida Sanborna.

 

Fanpage: https://www.facebook.com/band.noot/

 

 

Zdjęcia


Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca