Muzyka

Na jakie festiwale tego lata warto pojechać?

 

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nie lada gratka dla wszystkich miłośników dobrego brzmienia. Już niedługo rozlegną się dźwięki rocka, jazzu czy muzyki klubowej podczas wielu festiwali muzycznych organizowanych w całej Europie. Wybór jest przeogromny! Poniżej znajdziecie Top 5 festiwali w 5 różnych kategoriach: najbrudniejsze, najbardziej brokatowe, z największą liczbą koncertów, z najdłużej dostępnymi biletami i najlepiej skomunikowane. Sprawdź, który festiwal trafia najbardziej w Twoje gusta.

 

Top 5 najbrudniejszych festiwali

 

Osoby, którym niestraszne błoto i kałuże, koniecznie muszą przyjechać do Belgii, gdzie organizowany jest najbrudniejszy festiwal w Europie – Dour Festival (12 - 16.07). Na drugim miejscu znalazł się nasz polski Przystanek Woodstock (03 - 05.08), podczas którego odwiedzający oddają się energicznemu pogo. „Kąpiele błotne” przez 23 lata stały się nieodłącznym elementem festiwalu i jego tradycją. Trzecie miejsce zajął Wacken Open Air (03 - 05.08), który jest także jednym z największych festiwali rockowych na świecie. Równie mocno ubrudzić się można na festiwalu Pohoda (06 - 08.07) na Słowacji czy na Southside (23 - 25.06) w Niemczech.

 

Top 5 najbardziej brokatowych festiwali

 

Kto nie lubi błyszczeć? Z pewnością lubią to fani muzyki electro, wybierający się na najbardziej zjawiskowy festiwal Sonar (14 - 17.06) w Barcelonie. Mysteryland (26 - 27.08), to kolejny przystanek dla wielbicieli brokatu. Dźwięków muzyki klubowej w niesamowitej oprawie można słuchać na festiwalu Untold (03 - 06.08), a Nagle Nad Morzem (25 - 27.08) to polski akcent w zestawieniu najbardziej zjawiskowych festiwali. Daj się porwać niezwykłej atmosferze i muzyce house przez 3 dni tego wydarzenia.

 

Top 5 festiwali z największą liczbą koncertów

 

600 różnych występów, aż tyle zagwarantowało festiwalowi Exit (06 - 09.07) pierwsze miejsce pod względem ilości koncertów w rankingu HomeToGo. Podczas 5 dni festiwalu goście mogą bawić się przy muzyce rockowej, heavy metal, hip hop i reggae. Creamfields natomiast to nie tylko jeden z najbardziej brokatowych festiwali, ale także wydarzenie z 248 różnymi występami. Na kolejnym miejscu znajduje się Primavera Sound (31.05 - 04.06) z ponad 250 koncertami. Jest to zarazem największy i najpopularniejszy festiwal muzyki indie w Europie. Festiwal Untold (03 - 06.08) znalazł się także i w tym zestawieniu, oferując 200 występów.

 

Top 5 festiwali z najdłużej dostępnymi biletami

 

Nie przejmuj się, jeśli wpadniesz w festiwalowy nastrój nieco później. Secret Garden Party (20 - 23.07) w Wielkiej Brytanii, Down The Rabbit Hole (23 - 25.06) w Holandii czy Reggae Sun Ska (04 - 06.08) we Francji to wydarzenia, na które bilety można dostać nawet na ostatnią chwilę. Odwiedzający Rzym pod koniec sierpnia mogą wpaść także na jeden z rockowych koncertów organizowanych w ramach Rock in Roma (23.07 - 02.08). Jeśli nie chcesz wyjeżdżać daleko, możesz pojechać na Open’er Festival (28.06 - 01.07) i cieszyć się dobrą muzyką na festiwalu podczas weekendowego wypadu.

 

Top 5 festiwali z najlepszymi połączeniami

 

Niektóre festiwale organizowane są w małych miejscowościach, do których dojazd czasami jest bardzo skomplikowany. Liczne przesiadki czy brak autobusów festiwalowych – ten problem z pewnością nie dotyczy Dour Festival (12 - 16.07), do którego transport organizowany jest z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Anglii i Holandii. Dobrym połączeniem do miejsca festiwalu pochwalić się też może wcześniej wspomniane Down The Rabbit Hole. Hip Hop Kemp (17 - 19.08) to natomiast festiwal z 500 różnymi występami i jedno z najlepiej skomunikowanych wydarzeń. Na 4 miejscu w rankingu znalazł się Pukkelpop (16 - 19.08), a do festiwalu Summerjam (30.06 - 02.07) w Kolonii autobusy odjeżdżają ze Szwajcarii, Francji, Luksemburga, Belgii i Holandii.

 

Źródło: HomeToGo.pl

Kacper

18 rzeszów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca